دکتر درویش پور – متخصص ارتودنسی
چرا ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین برای دانشجویان بهتر است؟

چرا ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین برای دانشجویان بهتر است؟

21 دی 1398 انواع ارتودنسی سوالات مرتبط نظرات

با ظهور ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین ها، اصلاح طرح لبخند آسانتر شده و در بعضی موارد حتی سریعتر! به همین دلیل دانشجویان در سراسر جهان طی چند سال اخیر رو به درمان با این دستگاه های ارتودنسی آورده اند. اگرچه دلایل زیادی برای شروع درمان ارتودنسی با Invisalign ها وجود دارد، اما اجازه دهید تا در مورد مهمترین این دلایل در این مقاله صحبت کنیم و با بیان 4 دلیل به شما بگوییم که چگونه اینویزیلاین‌ها به عنوان یک ارتودنسی دانشجویی مناسبترین گزینه برای حل مشکلات ناصافی دندان ها در میان دانشجوها هستند.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ما برای درمان مشکلات عدم هماهنگی دندان ها و فکین از ابزار و دستگاه های مختلفی استفاده می کنیم. برخی از این دستگاه ها به راحتی قابل رویت هستند و کافیست دهان شما باز باشد تا دیگران آن ها را ببینند. این دستگاه ها در دسته ارتودنسی مرئی و ثابت هستند. از طرف دیگر برخی دستگاه ها وجود دارد که به سختی دیده میشوند و یا حتی اگر لبخند بزنید یا دهانتان را باز کنید قابل مشاهده نیستند. این دستگاه ها در دسته ارتودنسی نامرئی قرار دارند.

اینویزیلاین ها چه هستند؟

Invisalign جزء جدیدترین دستگاه های ارتودنسی به شمار میروند. این دستگاه ها معمولا شبیه به پلاستیک و شفاف هستند. به دلیل اینکه وقتی روی دندان ها قرار میگیرند چندان قابل مشاهده نیستند آن ها را در درمان ارتودنسی نامرئی استفاده میکنیم. جدیدا در میان مردم باب شده که به این دستگاه ها ارتودنسی اینویزیلاین نیز گفته میشود.

ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین

4 دلیلی که ثابت میکند مناسبترین روش برای اصلاح مشکلات ناصافی دندان در دانشجویان  Invisalignها هستند

1. با ارتودنسی اینویزیلاین همه چیز آسونه

برخلاف ارتودنسی کودکان که خود کودک، والدین و متخصص ارتودنسی کلی به زحمت و دردسر می افتند تا درمان تمام شوند، در ارتودنسی نامرئی با Invisalign دردسرها خیلی خیلی کم هستد طوری که همه چیز برای شما آسان پیش میرود. تنها کافی است که به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و از او بخواهید دندان های شما را به صورت رایگان ارزیابی کند و یک برنامه برای درمان ارتودنسی با اینویزیلاین برای شما در نظر بگیرد. درمان شما خیلی راحت تر شروع میشود و تنها کافیست هر دو هفته یکبار (حالا کمی اینور و آنور) برای ارزیابی به مطب متخصص خود مراجعه کنید و بعد از آن منتظر بمانید تا اینویزیلاین‌ها یک لبخند عالی را به شما تحویل دهند.

2. کسی نمیتونه دستگاه ارتودنسی شما رو ببینیه! اگر هم دید میذاره پای باکلاس بودنت!

دستگاه های این-ویزیلاین برخلاف بریس های فلزی که از 10 متری هم قابل مشاهده هستند چندان در چشم نیستند. مگر اینکه شخصی خیلی به شما نزدیک شود تا بتواند آن ها را ببیند. بنابراین اگر دوست ندارید کسی بفهمد شما تحت درمان ارتودنسی هستید اصلا نگران نباشید زیرا کسی دستگاه شما را نمی بیند. تازه به قول یکی از دوستان دانشجو که طی پروسه درمانی اینویزیلاین گذاشته بود، همه میگویند چه درمان باکلاسی!

3. با اینویزیلاین نهایتا تا 4 ترم مشکل دندونات حل میشه

یکی دیگر از مزایای اینویزیلاین‌ها این است که بسته به مشکلی که با دندانهایتان دارید ممکن است کمتر از آنچه که فکرش را میکنید طرح لبخندتان اصلاح شود. این دستگاه ها برای مقابله با مشکلات ارتودنسی از خفیف تا شدید ساخته شده اند و در در سه مدل زیر ساخته میشوند:

  • Invisalign Full :از این مدل برای درمان برخی از مشکلات شدید ارتودنسی استفاده میشود و طول درمان حدود 9 تا 20 ماه است ؛ یعنی اگر از اول دانشگاه دوره درمان با اینویزیلاین را شروع کنید کمتر از 4 ترم مشکل شما حل میشود.
  • Invisalign Lite: از این مدل هم برای حل مشکلات خفیف تا متوسط ​​ارتودنسی استفاده میشود و مدت زمان کل درمان نیز بین 4 تا 8 ماه است. یعنی کمتر از دو ترم صاحب یک طرح لبخند عالی میشوید.
  • Invisalign Express: اگر مشکل دندان های شما خفیف باشد از مدل اکسپرس برای شما استفاده میشود که طول درمان شما فقط یک ترم است.

ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین

4. با یک طرح لبخند عالی و پرفکت فارغ التحصیل میشی!

بودن در دانشگاه از هر لحاظ یکی از بهترین دوره های زندگی همه ما انسان ها است. شما وقت زیادی دارید که هم به درس و تحصیل خود برسید و هم کارهای دیگری مثل حضور در انجمن های دانشجویی،  مسابقات ورزشی، شرکت در کلاس های راهنمایی و رانندگی و …. را انجام دهید. اگر میخواهید در بهترین حالت ممکن فارغ التحصیل شوید، در کنار سایر برنامه های خود، بیایید بین این همه تفریح یک جای خالی هم برای درمان ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین اختصاص بدهید.

اگر چنین کاری نکنید احتمالا بعد از فارغ التحصیلی وقت کافی برای اصلاح ناهماهنگی فک و دندان های خود ندارید. زیرا یا باید سر کار بروید و یا احتمالا سربازی و بعد کار. بعدها که سر کار رفتید به زور شاید بتوانید یک روز مرخصی بگیرد و دیگر نمیتوانید به راحتی در تمام جلسات درمانی ارتودنسی خود حاظر شوید.

5.هزینه ارتودنسی نامرئی اینویزیلاین کم است

میدانیم که زندگی دانشجویی هزینه ها و خرج و مخارج خودش را دارد و شاید خیلی از دانشجوها نتوانند هزینه های درمان هایی مثل ارتودنسی سرامیکی یا ارتودنسی با بریس معمولی را پرداخت کنند. اما نگران نباشید چون ارتودنسی اینویزیلاین هزینه های کمتری دارد و مناسب دانشجوها است.

اگر دانشجو هستید و فکر میکنید دندان های شما ناصاف و کج است با یک متخصص ارتودنسی خوب صحبت کنید تا ببینید مشکل دندان های شما چقدر شدید است و کدام یک از گزینه های بالا برای شما مناسب است. برای مثال اگر در تهران درس میخوانید میتوانید با دکتر درویش پور یکی از 10 تا بهترین متخصص ارتودنسی نامرئی در تهران مشورت کنید و تا قبل از فارغ التحصیلی صاحب یک لبخند بینظیر شوید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است.