مزایای ارتودنسی کودکان و والدین به صورت همزمان با هم

آیا فرزند شما دندان های ناصاف و به هم ریخته ای دارد؟ آیا نگران لبخند کودک خود در آینده هستید؟ آیا تا این لحظه برای درمان ارتودنسی کودکان یا کودک خود اقدام نکرده اید؟ آیا خودتان هم در کنار فرزندتان با مشکل عدم تراز و ناصاف بودن دندان ها مواجه هستید؟ و بلاخره آیا تا به حال شده به این فکر کنید که خودتان و کودک دلبندتان با هم پیش یک متخصص ارتودنسی بروید و با هم تحت درمان قرار بگیرد؟ تا به حال به مزایای درمان ارتودنسی کودکان و والدین همزمان با هم در یک کلینیک تخصصی ارتودنسی فکر کرده‌اید؟

اما بیایید برای تنوع هم که شده با هم به این موضوع فکر کنیم و به بررسی تعدادی از مزایای ارتودنسی کودکان و والدین بپردازیم. احتمالا اگر جزء آن‌دسته از والدینی باشید که همیشه به فکر سلامتی بچه ها و خانواده هستند، شما هم بعد از خواندن این مقاله به فکر درمان همزمان ارتودنسی خود و کودکان‌تان خواهید افتاد! پس منتظر چه هستید، ادامه مقاله را بخوانید!


شما هم درست به اندازه فرزندتان حق دارید!

فقط به این دلیل که پدر و مادر هستید به این معنی نیست که نمی توانید لبخند زیبایی داشته باشید و تنها هم و غم شما رسیدگی به فرزندتان باشد. این افکار پوسیده را کنار بگذارید که بچه ها از همه چیز مهم‌تر هستند و اگر قرار باشد پولی خرج کنیم آن را برای بچه ها خرج می‌کنیم. و یا اگر قرار باشد خوش بگذرانیم فقط بچه هایمان خوش بگذرانند کافی است. شما هم آدم هستید و دقیقا به اندازه کودک‌تان حق دارید. شما باید درست مثل خانواده های خوشبخت همه چیز را برای هم بخواهید.

این موضوع در خصوص درمان ارتودنسی نیز صادق است. یعنی می‌توانید همزمان مشکلات ارتودنسی خودتان و فرزند عزیزتان را با هم حل کنید، با هم تحت درمان قرار بگیرد، با هم از دندان‌هایتان مراقبت کنید، با هم به مطب بروید، با هم چیزهایی که لازم است در طول ارتودنسی بخورید یا نخورید را باهم تجربه کنید.

و در نهایت با هم صاحب یک لبخند بی نقص و عالی شوید. همه این ها با هم امکان پذیر است و هیچ مانعی بر سر راه درمان ارتودنسی کودکان و والدین با هم وجود ندارد.


مزایای ارتودنسی کودکان و والدین همزمان با هم

 ارتودنسی کودکان و والدین

1. بچه ها از اینکه می‌بینند با پدر یا مادرشان همزمان ارتودنسی می شوند خوشحال میشوند

اگر شما و فرزندتان با هم برای درمان ارتودنسی به یک کلینیک ارتودنسی مراجعه کنید بیشتر با هم وقت می‌گذرانید. برای مثال، با هم به دیدن متخصص ارتودنسی می روید و تمام جلسات ویزیت‌تان با هم خواهید بود (این یعنی صرفه جویی در وقت و زمان).

وقتی برای اولین بار، با هم به مطب ارتودنسی می روید و با هم معاینه می شوید، کودک دیگر احساس تنهایی نخواهد کرد. او می‌بیند که شما به عنوان مادر یا پدر در کنارش هستید و دقیقا همان درمانی که قرار است برای خودش صورت بگیرد برای شما هم انجام می شود. این به کودک دلگرمی میدهد و احساس نزدیکی، امنیت و آرامش بیشتری خواهد داشت.

کودکانی به مطب ما مراجعه کرده اند که طی درمان ارتودنسی  به خاطر احساس تنهایی، عدم امنیت و ترس، هم خودشان را اذیت می‌کنند، هم والدین و هم ما و تمام همکارانمان را. اما بچه هایی هم داشتیم که همراه با والدین درمان ارتودنسی خودشان را شروع کرده اند و در کمال آرامش، امنیت و علاقه به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان درمان شده اند. مقایسه این دو وضعیت با خودتان!


2. کارهای یکسان، مدیریت بهتر و خاطرات مشترک بیشمار

با انجام همزمان ارتودنسی دندان کودکان و ارتودنسی والدین قرار است کلی اتفاقات شیرین را با هم تجربه کنید. علاوه بر اینکه کودک از اینکه با شما در یک گروه درمانی است خوشحال است و به شما افتخار می‌کند، اکنون شما هم بیشتر کودک خود را درک می‌کنید و تمام بهانه ها یا ناراحتی های او را طی درمان از اعماق وجود درک میکنید.

  • با هم یک رژیم غذایی میخورید
  • با هم چیزهایی که برای دستگاه های ارتودنسی و دندانهای شما طی درمان مضر هستند را نمیخورید (مثل تنقلات و شیرینی جات و …)
  • با هم مسواک میزنید
  • با هم کیت مخصوص لوازم ارتودنسی را میخرید و با هم استفاده میکنید
  • با هم عکس می اندازید
  • و ….
 ارتودنسی کودکان و والدین

خلاصه در تمام خوشی ها و ناخوشی های این درمان شما با هم هستید و می توانید کلی خاطره خوب با هم بسازید. علاوه بر این، انجام تمام این کارها با فرزندتان آسان‌تر است. و با هم چالش های پیش رو را حل می کنید.


3. شما از متخصص ارتودنسی یاد میگیرید و به کودک خودتان هم یاد میدهید

تا زمانی که خودتان درمان ارتدودنسی را با تمام وجود تجربه نکنید هر چقدر هم ما متخصصان به شما یاد بدهیم چگونه درمان فرزندتان را مدیریت کنید 100 درصد اینکار را درست انجام نخواهید داد. ما پدران و مادرانی داشتیم که به اشتباه نحوه مسواک زدن یا تمیز کردن بریس های دندان را به فرزند خود آموزش داده اند و کودک بیچاره طی درمان با پوسیدگی و تغییر رنگ دندان روبرو شده.

اما برعکس مادرانی هم داشتیم که چون در کنار ارتودنسی کودکان خود ارتودنسی والدین هم انجام داده اند، تمام چیزی را که ما به آن ها آموخته ایم یا توصیه کرده ایم را تجربه کرده اند و به صورت درست و صحیح به فرزند خود یاد داده اند. نتیجه درمان برای این مادر و بچه ها به مراتب بهتر از نتیجه درمان سایر بچه هایی بوده که والدینشان با آن ها ارتودنسی انجام نداده اند.


4. از تخفیف گروهی و خانوادگی بهره‌مند خواهید شد (بهترین مزیت)

یکی از بهترین و مهمترین مزایای انجام ارتودنسی کودکان و والدین با هم، بهره‌مندی از تخفیفات خانوادگی است. متخصصان ارتودنسی معمولا برای خانواده هایی که علاوه بر ارتودنسی کودکان، سیر اعضای خانواده خود را تشویق به انجام درمان میکنند تخفیف در نظر میگیرند.

و از این لحاظ هزینه ها تا حد زیادی پایین می آید. علاوه بر تخفیفات، امکان قسط بندی هزینه نهایی نیز وجود دارد. بنابرین با این تخفیفات و شرایط، هم هزینه ارتودنسی کودکان پایین می آید و هم هزینه ارتودنسی بزرگسالانی چون شما را.

ارتودنسی کودکان

والدین گرامی، برای شما، هیچوقت درمان ارتونسی دیر نیست

با خودتان نگویید که دیگر سنی از من گذشته و به درد درمان ارتودنسی نمیخوریم. یا حداکثر سن برای ارتودنسی را گذردانده ام و پیر شده ام. برای مثال ارتودنسی در سن 30 سالگی همراه با یک کودک خردسال چه ایرادی دارد؟ حتی ارتودنسی بالای 30 سال چه مشکلی دارد؟ به کجای این سن و سال ها میخورد که پیر شده باشد و یا نتوان درمانی در این سنین انجام داد؟

شاید از خودتان بپرسید اصلا سن مناسب برای ارتودنسی بزرگسالان چه سنی است؟ از کی دیگر نمیشود ارتودنسی بزرگسالان را انجام داد؟ ما در پاسخ می‌گوییم که شما اصلا هیچ فکری به سن و سال نکنید بهترین سن ارتودنسی بزرگسالان هر وقتی می‌تواند باشد اما اگر همزمان با کودک دلبندتان انجام شود کلی مزیت مثبت برای شما وجود خواهد داشت.


برای انجام همزمان ارتودنسی کودکان و والدین کدوم کلینیک یا مطب برم؟

اگر علاوه بر فرزندتان، شما هم نیازمند درمان ارتودنسی هستید، و از همه مهمتر، اگر جزء والدینی هستید که به خودتان در کنار فرزندانتان هم اهیمت می دهید، به جمع والدینی که در مطب تخصصی دکتر درویش پور همزمان با کودکانشان، خودشان هم تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته اند بپیوندید.

ارتودنسی کودکان  والدین با هم

فراموش نکنید که انجام اینکار هم برای شما و هم برای کودکتان مزایای بسیار زیادی دارد و علاوه بر خاطره سازی، در پایان، مانند فرزندتان صاحب لبخندی شیرین و جذابتر خواهید شد.