بهترین روش ارتودنسی در سال 99 چیست و هزینه آن چقدر است؟

دندانهای کج، شلوغ و کوتاه یا بلند و خلاصه ناهماهنگ و ناتراز می توانند زیبایی لبخند شما را از بین ببرند و سلامت و عملکرد دهان را به خطر بیاندازند. بیمارانی که می خواهند دندان های خود را صاف کنند باید ابتدا به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه کنند و سپس طی یک جلسه مشاوره وارد دوره درمان ارتودنسی شوند تا هرچه زودتر به لبخند ایده آل خود برسند و عملکر دهان و دندان خود را بازگردانند. متخصص ارتودنسی میتواند طی همان جلسه اول تعدادی روش را به شما معرفی کند که با راحتی و قیمت بهتر مشکل شما را برطرف کند. اینکه بهترین روش ارتودنسی دندان برای شما چیست اول به متخصصص و بعد به خودتان بستگی دارد. با این حال ما قصد داریم که بهترین روش ارتودنسی در سال 99 بپردازیم و به شما نشان دهیم کدام روش از همه بهتر است.

آیا واقعا روشی وجود دارد که بهترین روش ارتودنسی دندان باشد؟

پاسخ به این سوال کمی چالش برانگیز است زیرا جواب ما هم میتواند بله باشد و هم خیر. خیر از این جهت که هر روشی برای هر کسی مناسب نیست و اصولا تاکنون کسی پیدا نشده که بگوید یک روش ارتودنسی دندان کشف کرده ام که هر دندانی را در هر شخصی صاف و یکدست میکند. نه ما چنین روشی نداریم.

از یک سو جواب میتواند بله باشد. اما این روش از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. برای مثال ممکن است بین دندان های شما فاصله وجود داشته باشد. برای این مشکل ارتودنسی متحرک با اینویزیلاین یا سایر الاینرها میتواند بهترین روش ارتودنسی دندان باشد. با این ارتودنسی ثابت با بریس فلزی هم به درد شما میخورد اما قطعا به اندازه اینوزیلاین ها برای شما خوب و بی دردسر نیست.  از طرف ممکن است مشکل شما شدید باشد و با ارتودنسی متحرک نتوان به راحتی آن را اصلاح کرد. در این شرایط بهترین روش ارتودنسی دندان برای شما ارتودسنی ثابت فلزی، لینگوال، سرامیکی و … خواهد بود.

پس منظور از بهترین روشی در سال 99 چیست؟

همانطور که دیدید ما دقیقا روشی به عنوان بهترین روش ارتودنسی نداریم که بتواند برای همه عالی و بهترین باشد. در عوض بهترین روش شخصی و فردی است است. یعنی میتواند برای مثال یک روش میتواند برای علی بهترین باشد حال آنکه برای زهرا بدترین باشد. منظور ما از بهترین روش ارتودنسی در سال 99 روش های رایجتی است که ممکن است بیشتر از همه بکار برده شود. به عبارتی  با توجه به تمایل مراجعانمان و تشخیص متخصص ارتودنسی مشخص شده که این روشها بیشتر هوادار دارند و نتایج بهتری هم دارند.

انواع روش رایج ارتودنسی دندان کدامند؟

شماره 1: اینویزیلاین ها

احتمالاً محبوب ترین روش درمانی در دنیا، ارتودنسی متحرک با پلاک های شفاف ارتودنسی یا همان اینویزیلاین ها هستند. این دستگاه ها با کمک تکنولوژی های 3 بعدی و متناسب با مشخصات دندانی و فک هر کس ساخته میشوند. هیچ دو اینویزیلاینی با هم یکسان نیستند بنابراین آن ها برای هر شخص منحصر به فرد هستند. شما باید روزانه دست کم 22 ساعت اینویزیلان به دندان داشته باشید و هنگام خوردن غذا یا نشویدن میتوانید آن ها را بردارید. هزینه ارتودنسی دندان با روش اینویزیلاین یا همان پلاک های شفاف چیزی بین 8 تا 12 میلیون توامان به ازای هر فک است.

آیا ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین برای من مناسب است؟

اینوزیلاین می تواند بسیاری از مواردی که ارتودنسی ثابت می تواند برطرف کند را اصلاح کند. بنابراین، بسیاری از بیماران می توانند از درمان با این دستگاه بهره مند شوند. با این حال، استفاده از ارتودنسی متحرک اینویزیلاین برای همه توصیه نمیشود. برای مثال اگر شما شخص فراموش کاری هستید و معمولا لوازمتان را گم میکنید با فراموش میکنید بهتر است از آن ها استفاده  نکنید و رو به ارتودنسی ثابت بیاورید. علاوه بر این، اگر شما منظم نیستید و در پیروی از دستورالعمل ها کوشا نیستید از خیر ارتودنسی متحرک با اینویزیلاین بگذرید.

شماره 2: ارتودنسی ثابت با بریس فلزی معمولی

ما در ارتودنسی ثابت از هر نوعی که باشد (سرامیک، فلزی، لینگوال، دیمون و…) از بریس ها بهره میبریم. بریس ها رایجترین، قدیمی ترین و البته کاربردی ترین روش های ارتودنسی هستند که میتوانند شدیدترین مشکل ارتودنسی را اصلاح کنند. بریس ها دارای اجزای مختلفی هستند که با اعمال فشار به دندان ها آن ها را طوری حرکت میدهند که به موقعیت ایده آل و صاف خود نزدیک شوند. بریس ثابت اغلب به  عنوان بهترین روش ارتودنسی دندان برای بسیاری از افراد شناخته میشود. طول دوره درمان یا مدت زمان ارتودنسی ثابت با بریس معمولا بین 6 تا 3 سال است.

آیا ارتودنسی ثابت برای من بهترین روش ارتودنسی است؟

تقریباً هر کسی که می خواهد دندان های خود را صاف کند می تواند از بریس ها بهره ببرد. برای واجد شرایط بودن ، نامزدها باید از نظر سلامتی دهانی خوب باشند و نباید از بیماری لثه یا پوسیدگی گسترده دندان ها برخوردار باشند. در صورت نیاز به سایر اقدامات ترمیمی مانند بلیچینگ دندان، قبل از ارتودنسی باید اقدامات لازم در نظر گرفته شود. اما معمولا هر کسی حتی مشا هم میتوانید با ارتودنسی ثابت تحت درمان قرار بگیرید.

شماره 3: ارتودنسی سریع یا Fastbraces

بعضی از افراد می خواهند هر چه سریعتر دندانهای خود را صاف کنند. اکنون و بعد از سالها تلاش متخصصان ارتودنسی، یک روش مؤثر برای انجام این کار وجود دارد. همانطور که از این نام پیداست، ارتودنسی سریع به دلیل  طراحی خاص براکت هایش بسیار سریعتر از ارتودنسی ثابت با بریس های معمولی کار می کند و دندان ها را صاف میکند.

براکت های معمولی ابتدا تاجهای دندان و سپس ریشه ها را حرکت می دهند. این روند زمان ارتودنسی را افزایش میدهد. اما در ارتودنسی سریع هممان هم تاج دندان هم ریشه ها جابجا شده و صاف میشوند. در نتیجه درمان در حدود 1 سال و گاهی اوقات در حد چند ماه به اتمام میرسد. این روش معمولا توسط بهترین متخصص ارتودنسی بکار برده میشود. از این رو به این روش میتوان لقب بهترین روش ارتودنسی در سال 99 را داد زیرا کم کم در حال پیشرفت و استفاده گسترده است.

آیا من میتوانم ارتودنسی سریع انجام دهم؟

به طور کلی تمام بیمارانی که کاندیدای ارتودنسی ثابت هستند نیز واجد شرایط Fastbraces هستند. با این وجود چند مورد استثنا وجود دارد. به عنوان مثال ، افرادی که از ازدحام شدید دندان برخوردار هستند یا TMD (اختلال مفصل گیجگاهی فکی) دارند ممکن است برای ارتودنسی معمولی واجد شرایط تر باشند. تنها راهی که می توانید از واجد شرایط بودن این روش اطمینان حاصل کنید مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب است.

برای داشتن بهترین روش ارتودنسی در سال 99 همین امروز تماس بگیرید

اگر مشکل ارتودنسی دارید (از هر نوعی) بهتر است که قبل از اینکه دیر شود و با عوارض آینده عدم درمان روبرو شوید همین امروز به فکر درمان ارتودنسی دندان های خودتان باشید. چنانچه در تهران هستید میتوانید به مطب دکتر هادی درویش پپور متخصص ارتودنسی دندان در تهران مراجعه کنید. ما به شما کمک میکنیم که متناسب با مشکلاتتان بهترین روش ارتودنسی دندان را انتخاب کنید ویک دوره درمان ایده آل داشته باشید. اگر دوست دارید تا 5 درصد در هزینه ارتودنسی صرفه جویی کنید و تخفیف دریافت کنید و از همه مهمتر با سایر مزایای ارتودنسی دندان در مطب دکتر درویش پور بهره مند شوید روی لینک دریافت نوبت آنلاین کلیک کنید تا ما با شما تماس بگیریم.