ارتودنسی افراد مشهور
دانستنی های ارتودنسی مقالات دکتر درویش پور 1 نظر کاربران 16 شهریور 1399

7 شخص مشهوری که ارتودنسی نامرئی انجام داده اند

شاید ما به عنوان یک ایرانی تا کنون چندان با ارتودنسی افراد مشهور آشنا نبوده ایم اما این اصطلاح در خارج از کشور ما شناخته شده است. منظور از ارتودنسی سلبریتی ها و افراد مشهور همان ارتودنسی شفاف یا نامرئی با پلاک های ارتودنسی است که ما در این مقاله به معرفی سلبریتی مشهوری که با کمک این نوع ارتودنسی دندان ها خود را صاف و یکدست کرده اند می پردازیم.

چرا ارتودنسی نامرئی انتخاب اول سلبریتی ها است؟

بازیگران همیشه در جلوی چشم هواداران خود هستند. این روزها نیز به لطف شبکه های اجتماعی هر روزه شاهد دیده شدن بیشتر در میان مردم هستند. آن ها همواره به ظاهر خود اهمیت می دهند و دوست دارند از هر لحاظ بهترین باشند. آن ها وزن ایده آلی دارند، دندان های صاف و سفیدی دارند و گاها عمل های زیبایی انجام می دهند. چون ارتودنسی نامرئی گزینه ای مناسب برای صاف شدن دندان ها هستند و کسی هم آن ها را مانند ارتودنسی ثابت فلزی نمی بیند، سلبریتی ها توجه ویژه ای به این نوع درمان دارند. از همین رو به ارتودنسی نامرئی ارتودنسی افراد مشهور نیز گفته می شود.


انواع ارتودنسی نامرئی کدامند؟

مهمترین روش های ارتودنسی نامرئی عبارتند از:


1. تام کروز

برگردیم به سال 2002، جایی که تام کروز در فیلمبرداری فیلم ” Minority Report” بود. او تمام مدت فیلمبرداری از ارتودنسی اینویزیلاین استفاده کرد و کسی هم متوجه این موضوع نشد. زیرا ماهیت این ارتودنسی همین است که نامرئی و شفاف باشد. با وجود اینکه در آن زمان 40 ساله بود، تام به همه ما یادآوری کرد که محدودیت سنی برای صاف کردن دندان ها و ارتودنسی وجود ندارد. اگر شما هم سن بالایی دارید ولی دوست دارید ارتودنسی کنید حتی مانند تام کروز در سن 40 سالگی هم می توانید اینکار را انجام دهید.

ارتودنسی افراد مشهور تام کروز

2. اوپرا وینفری

بله، درست خواندید خانم وینفری نیز از جمله افرادی هستند که به درمان ارتودنسی افراد مشهور ملحق شده اند. اپرا از جمله سلبریتی هایی است که الگوی بسیار خوبی در جامعه آمریکا است. او یکبار برای کاهش وزن مورد تقدیر هوادارانش قرار گرفت و چندین بار نیز به خاطر ارتودنسی نامرئی.

اوپرا وینفری ارتودنسی نامرئی

3. جاستین بیبر

جاستین بیبر در سال 2011 با کمک ارتودنسی نامرئی صاحب لبخندی بینظیر در دنیای خوانندگی شد. شاید باورتان نشود اما هواداران و کودکان زیادی بعد از ارتودنسی جاستین بیبر به درمان ارتودنسی ترغیب شدند و این نشان می دهد جاستین الگوی خوبی از نظر سلامتی دهان و دندان است. او بارها درباره تجربه ارتودنسی نامرئی خود در یوتیوب و اینستاگرام خود صحبت کرده است.

ارتودنسی جاستین بیبر

4. سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز افسانه دنیای تنیس زنان است. او تا پیش از 16 سالگی مال اکلوژن داشت اما در همین سن با کمک دستگاه های ارتودنسی مانند اینویزیلاین ها اقدام به اصلاح مال اکلوژن کرد. او اکنون به لطف درمان ارتودنسی دارای لبخند خیره کننده ای است و با همین لبخند  تاکنون 13 جایزه معتبر در دنیال تنیس دریافت کرده است.


5. کیت میدلتون

یکی از جذابترین روش های ارتودنسی که مورد توجه بسیاری از سلبریتی های امروزی است ارتودنسی سریع یا ارتودنسی 6 ماهه است. یکی نمونه از ارتودنسی افراد مشهور که طی مدت زمان اندکی (6 ماه) صورت گرفته ارتودنسی نامرئی کیت میدلتون بوده است. کیت درست 6 ماه قبل از عروسی با شاهزاده ویلیام تحت درمان Invisalign قرار گرفت. نیازی به گفتن نیست که او در روز عروسی خود چقدر خیره کننده به نظر می رسید. اگر مشکل جزئی دارید با کمک ارتودنسی سریع می توانید خود را برای مراسمات خاصی مانند عروسی آماده کنید.


6. کِی را نایتلی

خانم نایتلی برخلاف تصور خیلی ها چندان مشکل جدی ارتودنسی نداشت و تنها چند عدد از دندان های او کمی در حالت غیر تراز و کح قرار داشت. با این حال مانند سایر سلبریتی ها اقدام به ارتودنسی نامرئی کرد. او در یک دوره درمانی از اینویزیلاین جهت صاف کردن دندان هایش کمک گرفت. با دنبال کردن ارتودنسی افراد مشهوری مانند کایرا نایتلی متوجه میشویم که حتما لازم نیست مشکل ارتودنسی شدیدی داشته باشیم که به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه کنیم بلکه با مشکلات جزئی هم میشود ارتودنسی کرد.


7. زک افرون

زک افرون در نوجوانی با مشکل جزئی ارتودنسی یعنی وجود فاصله بین دندان ها جلویش مواجه بود. سالها بعد او با کمک ارتودنسی نامرئی اینویزیلان اقدام به بستن فاصله بین دندان های خود کرد. او چند بار با افتخار درباره درمان ارتودنسی خود با پلاک های شفاف ارتودنسی صحبت کرده و اعلام کرده که از لبخند خود بعد از ارتودنسی رضایت کامل دارد. ناگفته نماند که زک صاحب یکی از زیباترین لبخندهای هالیودی در دنیای سلبریتی ها است.


ارتودنسی نامرئی بهتر است یا مرئی؟

هیچگاه به طور قطع نمی توان گفت که چه نوع ارتودنسی بهترین است. زیرا هر روش برای افراد خاصی مناسب است. اما اگر شما دوست ندارید مانند ارتودنسی بازیگران و افراد مشهور کسی متوجه درمان شما شود می توانید به ارتودنسی نامرئی به عنوان بهترین روش ارتودنسی برای خودتان نگاه  گنید.


سایر روش های اتودنسی کدامند؟

علاوه بر اینویزیلاین ها و سایر پلاک های شفاف ارتودنسی روش ها و دستگاه های مختلفی برای صاف شدن دندان ها وجود دارد. مهمترین دستگاه های ارنودنسی عبارتند از:


میخواهید مانند سلبریتی ها و افراد مشهور از ارتودنسی نامرئی بهره مند شوید؟

همانطور که در این مقاله خواندید، درمان ارتودنسی نامرئی یکی از بهترین و پرمخاطب ترین روش های ارتودنسی در میان افراد مشهور است از همین رو نامش ارتودنسی بازیگران و افراد مشهور نیز شده است. استفاده از این ارتودنسی بسیار راحت است و کسی متوجه نمی شود شما در حال ارتودنسی هستید. هزینه ارتودنسی نامرئی نیز به نسبت بهتر است. اگر مایلید تا مانند سلبریتی ها از این نوع ارتودنسی استفاده کنید می توانید با دریافت 5 درصد تخفیف در ارتودنسی نامرئی و قسط بندی هزینه ها روی دریافت نوبت آنلاین کلیک کنید.