متخصص جراحی لثه و ایمپلنت ( پریودنتیست )

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت ( پریودنتیست )

۵ اسفند ۱۳۹۶ دانستنی های لثه سوالات مرتبط (۱۰) نظرات

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت یا پریودنتیست یک دندانپزشک متخصص است که در پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری های پریودنتال و در قرار دادن ایمپلنت های دندانی مهارت دارد.

یک پریودنتیست پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی باید آموزش های گسترده ای را طی مدت سه سال در این رشته ببیند.

آنها با آخرین تکنیک ها برای تشخیص و درمان بیماری های پریودنتال و التهاب دهان آشنا می شوند.

یک پریودنتیست در اغلب موارد پریودنتال مشکل ساز تر را درمان می کند این بیماران کسانی هستند که بیماری لثه آنها شدید و یا سابقه پزشکی پیچیده ای  دارند.

آنها با استفاده از طیف وسیعی از روش های جراحی قادر هستند که بیماران مبتلا به مشکلات شدید لثه را که در آن بافت آسیب دیده برداشته می شود درمان کنند.

علاوه برآن پریودنتیست ها به خصوص در قرار دادن ، نگهداری ، مرمت و بازسازی ایمپلنت های دندانی آموزش دیده اند.

ارزیابی سلامت در اولین ملاقات

پریودنتیست شما در اولین ویزیت معمولا  تاریخچه پزشکی شما  را بررسی می کند.

بسیار مهم است که پزشک معالج شما بداند که چه داروهایی مصرف می کنید.

آگاهی از مصرف داروها به پریودنتیست شما کمک می کند که بتواند مراقبت های ویژه از شما داشته باشد.

بخصوص در پریودنتال  بیماری های قلبی ، دیابت ( برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به مقاله دیابت شیرین و ارتودنسی ) یا بارداری  که درمان شما را  تحت تاثیر قرار می دهد.

یک پریودنتیست برای ارزیابی سلامت لثه شما از ابزار اندازه گیری کوچکی به نام کاوشگر استفاده می کند.

او این وسیله را بین دندان ها و لثه قرار داده تا بتواند عمق لثه را تعیین کند و از سلامت استخوان زیر خط لثه اطمینان حاصل کند.

همکاری بین دندانپزشک و پریودنتیست

نیازهای اولیه اکثر بیماری های لثه توسط یک دندانپزشک عمومی برطرف می شود.

با این حال برخی از بیماران ممکن است نشانه هایی از بیماری پریودنتال و رابطه این بیماری و سایر بیماری های مزمن  را از خود نشان دهند.

درمان بیماری پریودنتال با سطوح متوسط تا شدید و یا بیماران با موارد پیچیده تر ممکن است به درک بیشتر و افزایش سطح تخصص توسط یک متخصص آموزش دیده نیاز داشته باشد.

در این گونه مواقع است که همکاری بین دندانپزشک و پریودنتیست ضروری می شود.

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت

ایمپلنت یک ریشه دندان مصنوعی است که در فک شما  برای جایگزینی دندان یا پل قرار داده شده است.

کاشت دندان ممکن است که یک گزینه مناسب و خوبی باشد برای افرادی که دندان خود را در اثر بیماری های لثه و یا به دلایل دیگر از دست داده اند.

انواع کاشت دندان ( ایمپلنت )

کاشت درونی ( دراستخوان ) : این نوع کاشت  از شایع ترین نوع استفاده از ایمپلنت است.

انواع مختلفی از ایمپلنت  که شامل پیچ ، سیلندر یا پره به وسیله جراحی در استخوان فک قرار داده می شوند.

از این نوع ایمپلنت به طور کلی به عنوان یک جایگزین برای بیمارانی که نیاز به  پل یا پروتز دارند استفاده می شود.

نوع دیگر ایمپلنت برای بیمارانی است که باید از دندان مصنوعی معمولی استفاده کنند.

ارتفاع استخوان فک در این دسته از بیماران کم است و ایمپلنت در بالای فک با پست چارچوب فلزی بیرون زده کار گذاشته می شود سپس پروتز بر روی آن قرار داده می شود.

آیا شما یک نامزد برای دریافت ایمپلنت های دندانی هستید ؟

بهترین نامزدها برای دریافت ایمپلنت کسانی هستند که بافت لثه آنها سالم و عاری از هرنوع بیماری پریودنتال باشد.

سلامت عمومی دهان و دندان و داشتن استخوان کافی در فک برای حمایت از ایمپلنت ضروری است.

کاشت دندان با اتصال عمیق به بافت لثه و استخوان زیرین در دهان ارتباط دارد.

دندانپزشک و پریودنتیست با همکاری باهم اعضای ایده ال از تیم ایمپلنت شما هستند.

 جاگذاری ایمپلنت دندانی با توجه به نیاز شما

با در نظر گرفتن نیاز شما به جاگذاری ایمپلنت دندانی یک تلاش گروهی بین شما ، دندانپزشک  و پریودنتیست برای تعیین چگونگی قرار دادن ایمپلنت در فک شما صورت می گیرد.

ابتدا یک پریودنتیست برنامه درمانی متناسب با نیاز های خاص شما را  مطرح می کند سپس شما می توانید با انتخاب نوع ایمپلنت درمان را آغاز کنید.

کاربرد ایمپلنت

جایگزینی یک دندان : اگر شما یک دندان از دست رفته داشته باشید یک تک دندان را که از یک ایمپلنت و یک تاج تشکیل شده است را می توانید جایگزین بی دندانی خود بکنید.

جایگزینی چند دندان : اگر شما چند دندان از دست رفته داشته باشید بریچ یا پل با حمایت ایمپلنت می تواند جایگزین مناسبی برای بی دندانی شما باشد.

جایگزین همه دندان ها : اگر شما همه دندان های خود را از دست داده اید با استفاده از ایمپلنت حمایت کننده و پروتز کامل می توانید به جایگزینی همه دندان های خود امیدوار باشید.

تقویت سینوس

کلید موفقیت ایمپلنت کمیت و کیفیت استخوانی است که ایمپلنت در آن جاگذاری می شود.

فک فوقانی پیشین همواره یکی از مناطقی است که به خاطر نزدیکی به سینوس  می توان ایمپلنت را با موفقیت در آنجا کاشت ، با تقویت سینوس و داشتن مقدار کافی و با کیفیت از استخوان قرار دادن ایمپلنت با موفقیت صورت می گیرد.

اصلاح ریج

اگر در فک فوقانی یا تحتانی شما ناهنجاری هایی وجود داشته باشد و ایمپلنت در  استخوان ناکافی قرار داده شود این موضوع به دریافت موفق ایمپلنت لطمه خواهد زد.

برای رفع این مشکل و برطرف کردن نقص استخوانی پریودنتیست شما از استخوان جایگزین استفاده می کند.

اصلاح ریج در بسیاری از موارد نشان داده شده  که تا حد قابل قبولی به بهبود ظاهر و افزایش شانس ایمپلنت موفق کمک قابل توجهی کرده است.

مراقبت های لازم پس از دریافت ایمپلنت

نخ دندان

دندان کاشته شده شما دقیقا همان نیاز های یک دندان طبیعی را به مراقبت و نگهداری دارد.

به منظور نگه داشتن ایمپلنت همواره باید آنها را پاک و عاری از هرنوع مانده مواد غذایی و  پلاک ها نگه دارید.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور منظم از نیازهای اولیه ایمپلنت شما است.

پس از اتمام درمان ، پریودنتیست و دندانپزشک شما حاضرند بهترین طرح مراقبت و پیگری دوره ای / برای برنامه ریزی و نظارت بر ایمپلنت ، دندان و لثه  / را به شما ارائه دهند.

مرتب کردن بر اساس :

سوال:
سلام من تازه فک بالا پایینم را ارتودنسی کردم و داخل دهانم زخم شده است و موم گذاشتم ولی زخمش خوب نمی شود چکار کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید اگر به تازگی درمان ارتودنسی تان را آغاز نموده اید مخاط دهان شما به مدت حدود 2 هفته به دستگاه ارتودنسی عادت کرده و بعد از آن مشکل شما حل می شود و حالت عادی پیدا می کند.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
دکتر سلام ایمانی هستم از بیمارهای خودتان.دو روز پیش دوتا دندان 4 پایین را کشیدم و امروز عکس گرفتم متوجه شدم که یه کیست کوچیک ته ریشه دندان 6 من که قبلا عصب کشی کرده بودم است و باید ری اندو بشود با توجه به اینکه من شهرستان هستم و امکان حضور به مطب شما را ندارم خواستم بدانم الان ری اندو انجام بدهم که مشکلی برای درمان ارتودنسی من به وجود نمی آید؟اگر می شود لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید در پروسه درمان ارتودنسی شما مشکلی پیش نمی آید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام دکتر خسته نباشید من به تازگی درمان ارتودنسی ام تمام شده و وقتی دقت می کنم روی دندان هایم ترک افتاده است خیلی نگرانم چکار کنم؟آیا این ترک ها به خاطر درمان ارتودنسی است؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
به طور کلی به صورت طبیعی بین 70 تا 80 درصد افراد و از لحاظ میکروسکوپی هم 98 درصد افراد ترک های عمودی روی دندان های جلویشان وجود دارد و 70 تا 80 درصد هم دیده و نمایان می شود و مهم ترین دلیلی که ترک های عمودی به وجود می آید علت آن تغییرات سریع حرارتی است برای مثال هنگامی که غذای گرم میل می کنید و یک دفعه نوشیدنی خنک می نوشید که باعث تغییر شدید حرارتی بوده و باعث ترک های عمودی روی سطح دندان می شود و یا حتی در فصل زمستان وقتی دهان بسته است و دهان گرم است و اگر در سرما صحبت کنید و بخندید دندان در معرض سرما قرار می گیرد و این امکان ترک عمودی وجود دارد بنابراین درمان ارتودنسی باعث ایجاد ترک نمی شود و چون بعد از ارتودنسی پالیشینگ دقیق انجام می شود و دندان ها منظم می شوند دندان هایی که به دلیل نامنظمی پنهان بوده اند باعث می شود ترک های عمودی به دلیل خطای دید کم تر به چشم بیاید و ترک ها دیده نمی شوند ولی چون دندان ها در یک قوس به طور منظم کنار هم قرار می گیرند و شخص به دلیل منظمی دندان ها به آن ها بیشتر اهمیت می دهد این موضوع بیشتر برایش مورد اهمیت می شود و هم چنین لازم به ذکر است اگر نیرو های ارتودنسی در حدی باشند که باعث ترک دندانی شوند براکت قبل از اینکه آن فشار باعث ایجاد ترک شود از روی سطح دندان جدا می شود و درد های خیلی زیادی نیز دارد.

مشاهده سوال

سوال:
با سلام من ۲۵ سال سن دارم و وقتی ۱۱ سالم بود به علت جلو بودن فک بالا به دکتر متخصص ارتودنسی مراجعه کردم و با کشیدن دو تا دندان از فک بالا و دو دندان از فک پایین درمان ارتودنسی بنده را انجام دادند اما پس از اتمام کار دو تا از دندان های جلویی فک بالا و پایینم نا مرتب شد و همین طور متوجه شدم که فک پایین هم در طول درمان عقب تر رفته..دوباره در سن ۲۰ سالگی به پزشک دیگری مراجعه کردم و سعی کرد نامرتبی دندان های من را درست کند اما دوباره به حالت قبل برگشت و به من گفت که دیگه دندان های شما درست نمی شود و باید زیبایی انجام بدهید..خواستم بدانم که عقب بودن فک پایینم که در نتیجه کار ارتودنسی اتفاق افتاده و همینطور نامرتبی دندان هایم غیر قابل درمان است؟و راه چاره ای وجود ندارد؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا جهت مشاوره بهتر و دقیق تر ارتودنسی از طریق یکی از روش های زیر عکس از دندان هایتان ارسال نمایید باعث خوشحالی بنده است که بتوانم کمک و راهنمایی تان نمایم 1- از فرم سوال سایت  2- از طریق اینستاگرام 3- ارسال به شماره تلگرام با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام آقاي دکتر من مدتي مسواك زدن را ترک کردم و انجام ندادم بعد از مدتی شروع کردم به مسواک زدن و به توصیه یکی از نزدیکانم محکم مسواک زدم تا جرم از لثه هایم خارج شود اما بعد چند روز خونریزی هنگام مسواک زدن و احساس درد در یکی از دندان های آسیاب عقبی کردم و مسکن مصرف کردم اما روز بعد ناگهان خونریزی در لثه همان دندان ایجاد شد!الان دست که می کشم روی آن قسمت از لثه ام بوی خیلی بدی دارد و اگر با آن دندان غذا بجوم بو در دهانم پخش می شود و کاملا قابل حس است!نظر شما چیست؟آیا عفونت لثه است یا حتما باید به دندانپزشک‌ مراجعه کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید.لطفا به یک متخصص لثه یا پریودنتیست مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام خسته نباشید من 18 سالمه و قراره که ارتودنسی کنم آیا دردش آن قدری است که به کنکورم صدمه بزند؟بهتر نیست برای بعد از کنکور ارتودنسی کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
درد ارتودنسی معمولا فقط یک هفته اول کمی اذیت کننده است که بعد از آن هم حالت عادی پیدا می کند و به آستانه درد و میزان ناهنجاری فکی و دندانی تان نیز بستگی دارد اما به طور کلی قابل تحمل است و در صورت نیاز با مسکن استامینوفن بیمار بهبود می یابد اما به دلیل اینکه در دوران ارتودنسی رعایت بهداشت دهان و دندان در درجه اول مهم و ضروری است بهتر است بعد از کنکورتان اقدام به این درمان کنید که با توجه و دقت بیشتری به بهداشت دندان هایتان و مراقبت از آن ها طبق تمامی دستورات متخصص ارتودنسی رسیدگی کرده و به درمان ایده آل دست یابید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

با سلام و احترام
درمان ارتودنسی با تکنیک های پیشرفته محدودیت سنی ندارد و تا وقتی که لثه ها سالم باشند می شود درمان ارتودنسی را انجام داد.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام وقت بخیر.من هشت سال پیش دوتا از دندان های عقب بالا و مطابق آنها دندان های پایینم را پرکردم.دندان های بالایم پنج سال دوام آوردند و دوباره مواد داخلش ریختند و من مجبور شدم آن ها را بکشم.الان بعد از ۸سال دندان های مطابقشان که دندان های پایینم باشند مواد داخلش ریخته و من خیلی درد می کشم.خواستم بدانم اگر این دوتا را هم بکشم و برای ارتودنسی اقدام کنم امکان پرشدن جای خالی هر۴دندان است یا خیر؟یا فقط همان دندانهای پایین که تازه کشیده می شوند جایشان پر می شود؟سپاسگذارم اگر زودتر پاسخ دهید

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا قبل از اقدام هر کاری و قبل از کشیدن دندان هایتان به یک متخصص ارتودنسی حتما مراجعه نمایید زیرا شاید نیاز به کشیدن دندان نداشته باشید و دندان هایتان با درمان اندو یا عصب کشی توسط متخصص اندو و ترمیم توسط متخصص ترمیم و زیبایی بهبود یابند و بعد از معاینه دقیق تر دندان هایتان توسط متخصص ارتودنسی طرح درمانتان اعلام خواهد شد.پیشنهاد می کنم هم به یک متخصص ارتودنسی و هم به متخصص اندو مراجعه نماید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
باسلام. من ۲۰ سالمه.به دلیل داشتن دندان نهفته و فضای خالی فرم دندان هایم کج شد و دو سال پیش ارتودونسی انجام دادم.الان دندان هایم مرتب شده و فضای خالی دندان نهفته ایجاد شده و نظر دکتر روی force eruption و پایین آوردن دندان است؟می خواستم بدانم درصد موفقیت این کار چقدر است؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا با متخصص ارتودنسی خودتان در این باره مشورت نمایید زیرا ایشان به طور کامل در جریان درمان شما بوده و بهتر می توانند شما را راهنمایی نمایند و به ایشان اعتماد کنید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام و خسته نباشید جناب دکتر.بنده پارسال دندان کنار نیش شماره 7 را عصب کشی و روکش کردم نکته اینکه دندانم کمی بالایش سیاه بود و دکترم می خواست فقط روکش بگذارد و اصلا نه درد و نه تورمی نداشتم ولی وقتی خواست آمپول بی حسی بزند درد شدیدی داشت که نظرشان این بود که باید عصب کشی شود و بعد روکش شود.حال بعد یک سال همان دندان دو روزه بالای لثه ام دارای درد و تورم شده است.حالا نظر شما این است که مجددا باید عصب کشی شود یا با آنتی بیوتیک خوب می شود؟یا باید دندانم را کشید؟،در ضمن ممکن است این نظر را داد که کار دکتر قبلی ام درست انجام نشده است،نظر مهم تر من این است که جنس دندانم خیلی بد است من باید چکار کنم دکتر عزیز؟از اینکه وقت می گذارید و به یکایک پیامها پاسخ می دهید نهایت تشکر را دارم آرزوی توفیق رو براتون دارم.خدا نگهدار

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
پیشنهاد می کنم جهت بررسی دقیق و تخصصی وضعیت دندانتان به متخصص درمان ریشه یا اندو(اندودنتیست) مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

با سلام و احترام
درمان ارتودنسی با تکنیک های پیشرفته محدودیت سنی ندارد و تا وقتی که لثه ها سالم باشند می شود درمان ارتودنسی را انجام داد.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام دکتر خسته نباشید من به تازگی درمان ارتودنسی ام تمام شده و وقتی دقت می کنم روی دندان هایم ترک افتاده است خیلی نگرانم چکار کنم؟آیا این ترک ها به خاطر درمان ارتودنسی است؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
به طور کلی به صورت طبیعی بین 70 تا 80 درصد افراد و از لحاظ میکروسکوپی هم 98 درصد افراد ترک های عمودی روی دندان های جلویشان وجود دارد و 70 تا 80 درصد هم دیده و نمایان می شود و مهم ترین دلیلی که ترک های عمودی به وجود می آید علت آن تغییرات سریع حرارتی است برای مثال هنگامی که غذای گرم میل می کنید و یک دفعه نوشیدنی خنک می نوشید که باعث تغییر شدید حرارتی بوده و باعث ترک های عمودی روی سطح دندان می شود و یا حتی در فصل زمستان وقتی دهان بسته است و دهان گرم است و اگر در سرما صحبت کنید و بخندید دندان در معرض سرما قرار می گیرد و این امکان ترک عمودی وجود دارد بنابراین درمان ارتودنسی باعث ایجاد ترک نمی شود و چون بعد از ارتودنسی پالیشینگ دقیق انجام می شود و دندان ها منظم می شوند دندان هایی که به دلیل نامنظمی پنهان بوده اند باعث می شود ترک های عمودی به دلیل خطای دید کم تر به چشم بیاید و ترک ها دیده نمی شوند ولی چون دندان ها در یک قوس به طور منظم کنار هم قرار می گیرند و شخص به دلیل منظمی دندان ها به آن ها بیشتر اهمیت می دهد این موضوع بیشتر برایش مورد اهمیت می شود و هم چنین لازم به ذکر است اگر نیرو های ارتودنسی در حدی باشند که باعث ترک دندانی شوند براکت قبل از اینکه آن فشار باعث ایجاد ترک شود از روی سطح دندان جدا می شود و درد های خیلی زیادی نیز دارد.

مشاهده سوال

سوال:
با سلام من ۲۵ سال سن دارم و وقتی ۱۱ سالم بود به علت جلو بودن فک بالا به دکتر متخصص ارتودنسی مراجعه کردم و با کشیدن دو تا دندان از فک بالا و دو دندان از فک پایین درمان ارتودنسی بنده را انجام دادند اما پس از اتمام کار دو تا از دندان های جلویی فک بالا و پایینم نا مرتب شد و همین طور متوجه شدم که فک پایین هم در طول درمان عقب تر رفته..دوباره در سن ۲۰ سالگی به پزشک دیگری مراجعه کردم و سعی کرد نامرتبی دندان های من را درست کند اما دوباره به حالت قبل برگشت و به من گفت که دیگه دندان های شما درست نمی شود و باید زیبایی انجام بدهید..خواستم بدانم که عقب بودن فک پایینم که در نتیجه کار ارتودنسی اتفاق افتاده و همینطور نامرتبی دندان هایم غیر قابل درمان است؟و راه چاره ای وجود ندارد؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا جهت مشاوره بهتر و دقیق تر ارتودنسی از طریق یکی از روش های زیر عکس از دندان هایتان ارسال نمایید باعث خوشحالی بنده است که بتوانم کمک و راهنمایی تان نمایم 1- از فرم سوال سایت  2- از طریق اینستاگرام 3- ارسال به شماره تلگرام با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام خسته نباشید من 18 سالمه و قراره که ارتودنسی کنم آیا دردش آن قدری است که به کنکورم صدمه بزند؟بهتر نیست برای بعد از کنکور ارتودنسی کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
درد ارتودنسی معمولا فقط یک هفته اول کمی اذیت کننده است که بعد از آن هم حالت عادی پیدا می کند و به آستانه درد و میزان ناهنجاری فکی و دندانی تان نیز بستگی دارد اما به طور کلی قابل تحمل است و در صورت نیاز با مسکن استامینوفن بیمار بهبود می یابد اما به دلیل اینکه در دوران ارتودنسی رعایت بهداشت دهان و دندان در درجه اول مهم و ضروری است بهتر است بعد از کنکورتان اقدام به این درمان کنید که با توجه و دقت بیشتری به بهداشت دندان هایتان و مراقبت از آن ها طبق تمامی دستورات متخصص ارتودنسی رسیدگی کرده و به درمان ایده آل دست یابید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام و خسته نباشید جناب دکتر.بنده پارسال دندان کنار نیش شماره 7 را عصب کشی و روکش کردم نکته اینکه دندانم کمی بالایش سیاه بود و دکترم می خواست فقط روکش بگذارد و اصلا نه درد و نه تورمی نداشتم ولی وقتی خواست آمپول بی حسی بزند درد شدیدی داشت که نظرشان این بود که باید عصب کشی شود و بعد روکش شود.حال بعد یک سال همان دندان دو روزه بالای لثه ام دارای درد و تورم شده است.حالا نظر شما این است که مجددا باید عصب کشی شود یا با آنتی بیوتیک خوب می شود؟یا باید دندانم را کشید؟،در ضمن ممکن است این نظر را داد که کار دکتر قبلی ام درست انجام نشده است،نظر مهم تر من این است که جنس دندانم خیلی بد است من باید چکار کنم دکتر عزیز؟از اینکه وقت می گذارید و به یکایک پیامها پاسخ می دهید نهایت تشکر را دارم آرزوی توفیق رو براتون دارم.خدا نگهدار

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
پیشنهاد می کنم جهت بررسی دقیق و تخصصی وضعیت دندانتان به متخصص درمان ریشه یا اندو(اندودنتیست) مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام من تازه فک بالا پایینم را ارتودنسی کردم و داخل دهانم زخم شده است و موم گذاشتم ولی زخمش خوب نمی شود چکار کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید اگر به تازگی درمان ارتودنسی تان را آغاز نموده اید مخاط دهان شما به مدت حدود 2 هفته به دستگاه ارتودنسی عادت کرده و بعد از آن مشکل شما حل می شود و حالت عادی پیدا می کند.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام وقت بخیر.من هشت سال پیش دوتا از دندان های عقب بالا و مطابق آنها دندان های پایینم را پرکردم.دندان های بالایم پنج سال دوام آوردند و دوباره مواد داخلش ریختند و من مجبور شدم آن ها را بکشم.الان بعد از ۸سال دندان های مطابقشان که دندان های پایینم باشند مواد داخلش ریخته و من خیلی درد می کشم.خواستم بدانم اگر این دوتا را هم بکشم و برای ارتودنسی اقدام کنم امکان پرشدن جای خالی هر۴دندان است یا خیر؟یا فقط همان دندانهای پایین که تازه کشیده می شوند جایشان پر می شود؟سپاسگذارم اگر زودتر پاسخ دهید

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا قبل از اقدام هر کاری و قبل از کشیدن دندان هایتان به یک متخصص ارتودنسی حتما مراجعه نمایید زیرا شاید نیاز به کشیدن دندان نداشته باشید و دندان هایتان با درمان اندو یا عصب کشی توسط متخصص اندو و ترمیم توسط متخصص ترمیم و زیبایی بهبود یابند و بعد از معاینه دقیق تر دندان هایتان توسط متخصص ارتودنسی طرح درمانتان اعلام خواهد شد.پیشنهاد می کنم هم به یک متخصص ارتودنسی و هم به متخصص اندو مراجعه نماید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
باسلام. من ۲۰ سالمه.به دلیل داشتن دندان نهفته و فضای خالی فرم دندان هایم کج شد و دو سال پیش ارتودونسی انجام دادم.الان دندان هایم مرتب شده و فضای خالی دندان نهفته ایجاد شده و نظر دکتر روی force eruption و پایین آوردن دندان است؟می خواستم بدانم درصد موفقیت این کار چقدر است؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا با متخصص ارتودنسی خودتان در این باره مشورت نمایید زیرا ایشان به طور کامل در جریان درمان شما بوده و بهتر می توانند شما را راهنمایی نمایند و به ایشان اعتماد کنید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام آقاي دکتر من مدتي مسواك زدن را ترک کردم و انجام ندادم بعد از مدتی شروع کردم به مسواک زدن و به توصیه یکی از نزدیکانم محکم مسواک زدم تا جرم از لثه هایم خارج شود اما بعد چند روز خونریزی هنگام مسواک زدن و احساس درد در یکی از دندان های آسیاب عقبی کردم و مسکن مصرف کردم اما روز بعد ناگهان خونریزی در لثه همان دندان ایجاد شد!الان دست که می کشم روی آن قسمت از لثه ام بوی خیلی بدی دارد و اگر با آن دندان غذا بجوم بو در دهانم پخش می شود و کاملا قابل حس است!نظر شما چیست؟آیا عفونت لثه است یا حتما باید به دندانپزشک‌ مراجعه کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید.لطفا به یک متخصص لثه یا پریودنتیست مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
دکتر سلام ایمانی هستم از بیمارهای خودتان.دو روز پیش دوتا دندان 4 پایین را کشیدم و امروز عکس گرفتم متوجه شدم که یه کیست کوچیک ته ریشه دندان 6 من که قبلا عصب کشی کرده بودم است و باید ری اندو بشود با توجه به اینکه من شهرستان هستم و امکان حضور به مطب شما را ندارم خواستم بدانم الان ری اندو انجام بدهم که مشکلی برای درمان ارتودنسی من به وجود نمی آید؟اگر می شود لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید در پروسه درمان ارتودنسی شما مشکلی پیش نمی آید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

از دکتر بپرسید

Question

لطفا هنگام ارسال سوال جدید به این نکات توجه فرمایید

  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از دکتر درویش پور بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
  • لطفا تنها سوالات مرتبط با ارتودنسی را مطرح نمایید.
Drop a file here or click to upload Choose File
Maximum upload size: 8.39MB

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است.