مشاهده هزاران عکس قبل و بعد از ارتودنسی و نظرات مراجعین در اینستاگرام ما ...

متخصص ارتودنسی خوب در روند درمان ارتودنسی چه تاثیری دارد

یافتن یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران که دارای یک مطب خوب و عالی باشد یکی از دغدغه های کسانی هست که به دنبال انجام درمان ارتودنسی هستند. این مقاله حاوی اطلاعاتی است که به شما کمک می کند نه تنها یک متخصص ارتودنسی خوب بلکه بهترین متخصص ارتودنسی در شهر خودتان را انتخاب کنید.


انتخاب متخصص ارتودنسی خوب چه اهمیتی دارد؟

چرا بدنبال متخصص ارتودنسی هستیم؟ می دانیم که مشکلات مال‌اکلوژن از جمله نگرانی های دندانپزشکی شایع در میان افراد مختلف است. کسانی که از این مشکلات رنج می برند نیاز به درمان ارتودنسی دارند. این افراد باید حتما یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنند تا بتوانند طی دوره درمان از مهارت ها، تجربه و همچنین مشاوره چنین متخصصی جهت رفع مال اکلوژن خود کمک بگیرند.

پروسه ارتودنسی دندان یکی از طولانی ترین پروسه های دندانپزشکی است که معمولا چیزی بین 6 تا 2 سال طول می کشد و حتی ممکن است برای برخی ها بیشتر از 2 سال و برای مثال تا 3 سال هم طول بکشد.

6 تا 3 سال واقعا مدت زمان زیادی است و فراموش نکنیم که از لحظه شروع اولین مراحل ارتودنسی دندان تا لحظه پایان ارتودنسی و شروع کار با ریتینرها شما تنها با یک متخصص ارتودنسی سروکار دارید و کل درمان شما بر عهده همان یک متخصص است.

بنابراین انتخاب متخصص ارتودنسی خوب برای اینکار بسیار مهم است. مهم است که شما متخصصی انتخاب کنید که هم اخلاق خوبی داشته باشد و هم مهارت، تجربه و سایر فاکتورهای لازم جهت مدیریت مراجعان را داشته باشد.


درمان ارتودنسی خود را به چه کدام متخصص ارتودنسی در شهر بسپاریم؟

بسیاری از افراد بدون داشتن هیچ معیار یا ملاکی به اولین متخصص ارتودنسی دندانی که می رسند او را به عنوان متخصص خود انتخاب می کنند. هرچند که معیارهای خاصی برای انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب وجود ندارد اما به نظر می رسد که داشتن حداقل چند معیار انتخابی می تواند به شما در انتخاب یک متخصص ارتودنسی کمک کرده و دوره درمان موفقی را برایتان رقم بزند.

در ادامه با چند معیار و فاکتور موثر در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان آشنا خواهید شد. اگر دوست ندارید درمان خود را به هر کسی واگذار نکنید حتما برای خود چند معیار داشته باشید یا چند فاکتور زیر را در هنگام انتخاب متخصص در نظر بگیرید.


تجربه و تخصص

قبل از هر چیز مهم است بدانید که یک متخصص ارتودنسی خوب برای ارائه خدمات با کیفیت دارای دانش و تجربه بسیار بالایی است.

ارتودنسی یک رشته تخصصی است که نیاز به آموزش گسترده دارد. متخصصی که انتخاب می کنید باید علاوه بر اینکه حتما فارغ التحصیل تخصص ارتودنسی دندان باشد، بلکه باید تجربه بسیار بالایی در این زمینه داشته باشد.

تصور کنید که حتی در میان کسانی که تخصص دارند، کسانی که در اوایل راه هستند کارشان هنوز کیفیت زیاد ندارد و جا دارد تا به مهارت و تجربه متخصصانی که بیش از 10 سال انواع مشکلات را برطرف کرده و با انواع بیماران و مراجعان سروکار داشته اند برسند.

بنابراین برای مثال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران قطعا یک دندانپزشک عمومی نیست و حتما باید تخصص ارتودنسی داشته باشد و در عین حال سال ها تجربه موفق با تعداد زیادی بیمار و مراجع راضی و خوشحال داشته باشد.


اخلاق، پیگیری و صبوری

داشتن تخصص و تجربه برای موفقیت درمان ارتودنسی بسیار مهم است، اما پیگیری منظم، اخلاق، و صبوری متخصص از جمله فاکتورها یا معیارهای یک متخصص ارتودنسی خوب است که می تواند یک تجربه درمان عالی برای افراد رقم بزند.

فراموش نکنیم که به طور متوسط درمان ارتودنسی حدود 18 ماه زمان نیاز دارد. بنابراین اگر متخصص شما چنین ویژگی هایی نداشته باشد، چطور میتوان از روند درمان مطمئن بود و یا یک نتیجه ایده آل را انتظار داشت.

از بین این سه فاکتور، پیگیری متخصص بسیار مهم است و قطعا یک متخصص ارتودنسی دندان خوب بیمار و یا مراجع خود را به امان خدا رها نخواهد کرد. بلکه پگیری کوچکترین مسائل تا بزرگترین آن ها را در خصوص مراجعانش بر عهده خواهد گرفت.

سایر فاکتورهای مهمی که در این خصوص باید توسط متخصص ارتودنسی در نظر گرفته شود عبارتند از:

  1. داشتن پرسنل و کادر دندانپزشکی با اخلاق و آگاه
  2. داشتن مطبی با محیطی آرام، بهداشتی و با امکانات
  3. ارائه درمان های مناسب با هر محدوده سنی
  4. داشتن مترجمان حاذق برای بیماران خارجی (کردی، عربی، انگلیسی یا لاتین) در صورت داشتن مراجعان خارجی
  5. ارائه سیستم پاداش ارتودنسی برای مراجعان منظم و دقیق

انواع درمان ارتودنسی دندان

بسیاری از مردم در خصوص درمان های ارتودنسی آگاهی کافی ندارند. برخی از آن ها حتی متوجه نیستند که چه تعداد گزینه های درمان ارتودنسی برایشان وجود دارد.

اما باید بدانید که هر بیماری نوع خاصی از درمان ارتودنسی را نیاز دارد، به عبارتی هر شخصی نیازهای خاص خود را دارد و نوع درمانش هم ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل یک متخصص ارتودنسی خوب باید متناسب با نیاز هر مراجع و مشکلات خاص او درمان ویژه ای برای آن مراجع در  نظر بگیرد.

رایجترین درمان های ارتودنسی دندان عبارتند از:


برنامه های پرداخت قسطی هزینه ارتودنسی

در نظر گرفتن جنبه های مالی یکی از مهمترین عوامل، ملاک ها یا معیارهایی است که باید هنگام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان مورد توجه قرار گیرد. اگر توان مالی خوبی دارید این معیار را خط بزنید زیرا اگر هزینه ارتودنسی را یکجا پرداخت کنید برای شما به صرفه تر است وممکن است برایتان کمتر حساب شود.

اما اگر نمی توانید همه هزینه ارتودنسی دندان را یکجا پرداخت کنید باید حین انتخاب متخصص ارتودنسی خوب در شهر خودتان حتما به دنبال متخصصی بگردید که به شما برنامه های مالی و پرداخت ارائه دهد. برای مثال برخی متخصصان ممکن است قیمت ارتودنسی را همان ابتدا به شما بگویند ولی آن را برایتان قسط بندی کنند.

هم اکنون با دریافت نوبت آنلاین از طریق لینک مشخص شده از حداقل 5 درصد تخفیف ارتودنسی و سایر گزینه های پرداخت مانند پرداخت اقساطی  هزینه ها از یکی از 3 مطب فعال دکتر درویش پور در شمال، غرب و مرکز تهران نوبت دریافت کنید.