هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰۳ | پرداخت اقساطی❤️ | جدول قیمت

در این مقاله به جز درج جدول کامل هزینه ارتودنسی دندان و نحوه محاسبه قیمت ارتودنسی، با روش های کاهش هزینه آن نیز آشنا می‌شوید. برای دسترسی سریع می‌توانید بر روی هر یک از موارد زیر کلیک کنید👇

جدیدترین هزینه ارتودنسی / عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی / روش کاهش قیمت ارتودنسی / شرایط ارتودنسی اقساطی

قیمت تقریبی ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

به طور کلی هزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۳ از ۶۵ میلیون تومان به بالا برای هر دو فک شروع می شود. جزئیات بیشتر را داخل جدول زیر جستجو کنید.

ردیفنوع درمانهزینه به تومان
۱ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دنداناز ۶۵ به بالا
۲ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دنداناز ۶۷ به بالا
۳ارتوسرجری ارتودنسی جهت جراحی فکاز ۶۸ به بالا
۴ارتودنسی دیمون به ازای هرفک اضافه می شوداز ۲۰ به بالا
۵ارتودنسی شبه دیمون به ازای هرفک اضافه می شوداز ۱۰ به بالا
۶ارتودنسی سرامیکی به ازای هر فک اضافه می شوداز ۱۰ به بالا
۷ارتودنسی متحرک دو فکاز ۲۵ به بالا
۸فیس ماسکاز ۲۸ به بالا
۹دستگاه فانکشنالاز ۳۰ به بالا
تعویض پلاک شکسته فانکشنالاز ۵.۵ به بالا
۱۰هدگیراز ۱۵ به بالا
۱۱فیکس ریتینر هر فکاز ۴۰ به بالا
۱۲تعویض پلاک متحرک هر فکاز ۴ به بالا
۱۳ریباند براکت معمولیاز ۵۰۰ ه.ت به بالا
۱۴ریباند براکت دیموناز ۱ به بالا
۱۵ریباند براکت سرامیکیاز ۹۰۰ ه.ت به بالا
۱۶ترمیم فیکس ریتینرهر ناحیهاز ۴۰۰ ه.ت به بالا
۱۷ریتینر ثابت خلفی هر ناحیهاز ۱ به بالا
۱۸الکتروسرجری هر دنداناز ۱ به بالا
۱۹تسریع ارتودنسی با لیزرهرجلسهاز ۷۰۰ ه.ت به بالا
۲۰ارتودنسی۴×۲ دو فکاز ۳۰ به بالا
۲۱تعویض نک پداز ۱ به بالا
۲۲تعویض فیس بواز ۱ به بالا
۲۳تنظیم لبه دندان به ازای هر فکاز ۱ به بالا
۲۴دستگاه هایرکساز ۱۴ به بالا
۲۵هوک جراحی + قالبگیری استیجاز ۴.۵ به بالا
۲۶مینی اسکرو معمولیاز ۵ به بالا
۲۷مینی اسکرو زایگوماتیکاز ۹ به بالا
جدول هزینه ارتودنسی در مهر ۱۴۰۲

دریافت نوبت آنلاین ارتودنسی

با رزرو آنلاین نوبت از کلینیک های دکتر درویش پور از مشاوره و ویزیت تخصصی + شرایط ویژه (به مدت محدود) برخوردار شوید.

دریافت نوبت داخل پست ها

تعرفه ارتودنسی در سال ۱۴۰۳ چه تفاوتی با هزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۲ دارد؟

با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و نرخ تورم، تعرفه های امسال می تواند تا چند درصد نسبت به سال ۱۴۰۲ افزایش چشمگیری یابد. متاسفانه با وضعیت موجود انتظار می رود که در طول سال هزینه ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد شود زیرا مواد اولیه و بکار رفته جهت رفع نامرتبی دندان ها اغلب وارداتی هستند.

چرا هیچ جا هزینه ارتونسی را به صورت دقیق اعلام نمی کنند؟

تقریبا هیچ کلینیک، مطب یا حتی سایتی را پیدا نمی‌کنید که هزینه ارتودنسی دندان را به صورت دقیق عنوان کرده باشد و یا وارد جزئیات آن شده باشد. البته دلیل مشخصی برای این موضوع دارد.

دلیلش این است که برخلاف پروسه‌های رایج دندانپزشکی (مانند کشیدن دندان که روند و تعرفه مشخصی دارد)، ارتودنسی یک درمان کاملا متفاوت است که نحوه درمان آن از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. یعنی هیچ دو شخصی عیناً مشابه هم درمان نمی‌شوند زیرا هر کسی میزان و نوع نامرتبی دندان ها یا فک هایش با دیگری فرق می کند. بنابراین ذکر تعرفه دقیق ارتودنسی مخصوص شما بدون معاینه حضوری ممکن نیست.

چه عواملی هزینه ارتودنسی دندان را کم و زیاد می کنند؟

سوای از اینکه مشکل مراجع چیست و شدت آن چقدر است، تعدادی عوامل دیگر نیز هستند که مستقیما روی برآورد قیمت ارتودنسی تاثیر می‌گذارند. ما این عوامل را لیست کرده ایم و به صورت خلاصه توضیح داده ایم که ابن عوامل چرا و چطور روی هزینه تاثیر می‌گذارند:

اینفوگرافی عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی دندان

1. نوع مشکل و ناهنجاری

ما در مبحث ناهنجاری ها یا نامرتبی های فکی و دندانی با تعداد زیادی مشکل مواجه هستیم که هر کدام از آن ها نام خاصی دارند یا با اصلاح خاصی شناخته می شوند. ما می توانیم این مشکلات را در دو دسته قرار دهیم. دسته اول نامنظمی های معمولی و ساده هستند و دسته دیگر ناهنجاری های پیچیده.

نامنظمی های ساده این ها هستند:

 • فاصله بین دندان ها به شرطی که کم باشد
 • کج بودن یک یا چند دندان در جلو
 • عدم رشد کافی فک در کودکان

ناهنجاری های فکی و دندانی پیچیده هم این ها هستند

 • اوربایت (جلو بودن دندان های بالا)
 • آندربایت (جلو بودن دندان های پایین)
 • کوتاه و بلند بودن دندان ها
 • کراودینگ و شلوغی بیش از حد دندان ها (ازدحام دندان ها)
 • اورجت
 • کراس بایت (قرار گرفتن دندان های بالا پشت دندان های پایین)
 • اپن بایت (فاصله بین دندان های بالا و پایین در جلو)
 • و ….

هزینه ارتودنسی دندان برای مشکلات دسته اول کمتر از مشکلات دسته دوم است.

2. شدت مشکل و یا ناهنجاری

انواع ناهنجاری های فکی و دندانی که با ارتودنسی درمان می شوند. هزینه ارتودنسی هر کدام از این مشکلات متفاوت است
تصویر انواع مال اکلوژن و نامرتبی دندانی

هرچه شدت نامرتبی بیشتر باشد برآورد نهایی هزینه هم بیشتر می شود. برای مثال فرض کنید بیمار مشکل شلوغی دندان دارد و یکی از فک هایش کوچک است. هزینه ارتودنسی دندان این شخص به مراب بیشتر از شخصی است که دندان های جلوی اش دچار شلوغی و ازدحام است.

3. سن بیمار

با افزایش سن هزینه های درمان ممکن است بیشتر شود. یعنی قیمت ارتودنسی دندان کودکان کمتر است و بزرگسالان هزینه های بیشتری باید صرف کنند. زیرا در کودکان اصلاح ناهنجاری ها به دلیل اینکه در سن رشد قرار دارند آسان تر است.

4. روش ارتودنسی

بسته به نوع و شدت مشکلی که دارید، ارتودنتیست از وسایل متفاوتی برای مرتب کردن دندان هایتان استفاده می کنند که هزینه هر کدام متفاوت است. برای مثال زمانی که از از پلاک های شفاف ارتودنسی استفاده شود در برخی مراکز حداقل هزینه ارتودنسی دندان را پرداخت می کنید و برای استفاده از ارتودنسی دیمون شفاف هزینه بالاتری باید صرف کنید. مهمترین وسایل یا روش های ارتودنسی که امروزه بیماران با آن درمان می شوند عبارتند از:

ارتودنسی ثابت فلزی

ارتودنسی ثابت یعنی استفاده از دستگاه هایی که از اول تا انتهای درمان به دندان ها متصل می شوند و تا زمان مرتب شدن دندان ها نباید آن ها را برداشت. قیمت سیم کشی دندان (به اصطلاح) بسته به اینکه از کدام روش ثابت زیر برای درمان نامنظمی دندان ها استفاده می شود متغییر است:

 • ارتودنسی ثابت معمولی و فلزی: ساده و مرسوم ترین روش مرتب سازی دندان ها که با نام سیم کشی دندان در میان مردم شناخته شده است. هزینه ارتودنسی ثابت معمولی کمتر از سایر روش های ارتودنسی ثابت است.
 • ارتودنسی دیمون: روشی نوین برای مرتب سازی دندان هاست که نیازمند حداقل جلسات ویزیت است و مدت زمان درمان با آن نیز کوتاه تر است. هزینه ارتودنسی دیمون از بسیاری روش های موجود بیشتر است.
 • ارتودنسی لینگوال: لینگوال نیز شکل جدیدی از ارتودنسی است و اصطلاحا پشت دندانی نیز شناخته می شود. گران ترین ارتودنسی ثابت، روش لینگوال است.
 • ارتودنسی سرامیکی: همان ارتودنسی معمولی است اما براکت و سیم آن شفاف یا همرنگ دندان است. قیمت سیم کشی دندان با براکت سرامیکی کمی بیشتر از قیمت ارتودنسی ثابت معمولی است.

👋 نوشته جدید: هزینه دندانپزشکی ۱۴۰3

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک کاملا برعکس ارتودنسی ثابت است. در این روش دستگاه ها قابلیت جابجایی دارند و بیمار می تواند حین غذ خوردن، مسواک زدن یا موقعیت های خاص دستگاه خود را بردارد. مشهورترین سیستم متحرک ارتودنسی اینویزیلاین است.

هزینه ارتودنسی متحرک (یا قیمت پلاک متحرک دندان) نسبت به قیمت سایر روش های ارتودنسی کمتر است البته مشروط به اینکه در لابراتوار ساخته شده باشد و لابراتوار نیز در ایران باشد. زیرا قیمت پلاک دندان متحرک دندان در لابراتوارهای تخصصی خارجی یا با در مطب هایی که دستگاه های اسکن و ساخت پلاک متحرک دارند کمی بیشتر است.

اینفوگرایی که مزایای ارتودنسی نامرئی را توضیح می دهد
یکی از بیماران دکتر درویش پور با ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

زمانی که دستگاه های ارتودنسی که بیمار استفاده می کند قابل توجه نباشد و یا کسی متوجه آن ها نشود گفته می گویند بیمار، ارتودنسی نامرئی انجام داده است. مشهورترین روش های نامرئی، استفاده از الاینرهای شفاف (پلاک های ارتودنسی) و براکت های سرامیکی است. هزینه ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی معمولا بالا است اما با الاینرها نسبتا ارزان تر است.

5. مدت زمان ارتودنسی یا طول درمان

هرچقدر طول درمان بیشتر شود هزینه ها هم بالاتر می روند. زیرا بالا رفتن مدت زمان درمان به معنی مراجعات بیشتر و استفاده از دستگاه های بیشتری است.

6.حتی انتظارات بیمار

گاهی اوقات ممکن است بیمار از روند درمان و نتیجه نهایی انتظاراتی داشته باشد که بسته به سطح انتظارات و درخواست او ممکن است هزینه بیشتری نسبت به هزینه پایه مورد نیاز باشد.

تصویر یک مراجع خانم که دستانش را زیر چانه گذاشته و کمی نگران به نظر می رسد زیرا انتظاراتش روی هزینه ارتودنسی تاثیر گذاشته است

حداقل هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟

حداقل هزینه ارتودنسی دندان بسته به اینکه بیمار در چه سنی دارد متفاوت است. به عنوان مثال در کوتاه درمان با هایرکس و استفاده از وسایل متحرک هزینه کمتری دارد و می تواند از ۲۵ میلیون تومان شروع شود. همچنین در بزرگسالان ارتودنسی ثابت فلزی (معمولی) ارزانتر است و می تواند برای هر فک از ۳۰ میلیون تومان شروع شود. در برخی کلینیک ها نیز ارتودنسی شفاف (با کیفیت پایین و ایرانی) با هزینه هر فک 10 میلیون تومان و شاید کمتر انجام می شود.

چگونه و با چه روش هایی هزینه ارتودنسی را کاهش دهیم؟

تا زمانی که بتوانید هزینه را به صورت اقساطی پرداخت کنید جای نگرانی نیست و بدون فوت وقت درمان را شروع کنید. اما اگر فکر می کنید با وجود اقساط  همچنان ممکن است در پرداخت با مشکل روبرو شوید راه حل های زیر را امتحان کنید:

 • با جستجو در اینترنت و مقایسه قیمت ها، متخصصی که هزینه متناسب با بودجه شما را ارائه می دهد انتخاب کنید.
 • به طور مشابه می توانید به مطب متخصص های ارتودنسی شهر خود تماس بگیرید و درباره قیمت از آن ها سوال بپرسید
 • از دندانپزشک عمومی خود بخواهید شما را به یک متخصص که هزینه های مناسبی ارائه میدهد ارجاع دهد
 • متخصصی پیدا کنید که تمام هزینه را به اقساط بیشتر تقسیم کند
 • بهتر است نزد یک متخصص که مطب دارد یا در کلینیک فعالیت می کند درمان خودد را شروع کنید اما اگر به هر دلیلی چنین کاری مقدور نیست، به مراکز دولتی و دانشکده های دندانپزشکی مراجعه کنید.
اینفوگرافی مرتبط با هزینه ارتودنسی دندان

دریافت نوبت آنلاین + مشاوره ارتودنسی دندان

آیا در طول درمان ارتودنسی، به جز پرداخت اقساطی، هزینه های دیگری هم باید پرداخت کنیم؟

بیمار ممکن است در طول درمان ارتودنسی خود نیازمند برخی اقدامات دندانپزشکی باشد. تمام این اقدامات البته لزوماً به دلیل اینکه شما تحت درمان ارتودنسی هستید انجام نمی شود. یعنی حتی اگر تحت درمان هم نباشید، احتمالا به انجام این اقدامات نیاز داشته باشید. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 • جرم گیری دندان
 • بلیچینگ دندان
 • پر کردن دندان
 • ترمیم و بازسازی دندان
 • کشیدن دندان
 • عصب کشی دندان
 • و …

تمام این اقدامات نیز نیازمند پرداخت هزینه هستند (که البته هیچ ارتباطی به هزینه ارتودنسی شما ندارند) چون هزینه آن ها جدا پرداخت می شوند.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو چقدر است؟

برخی از مراجعان تنها دندان های جلویی‌شان مقداری نامرتب است. آن ها معتقدند که چون فقط دندان های جلویی شان نامرتبی جزئی دارد بنابراین احتمالا هزینه کمتری باید پرداخت کنند. ما همیشه به این عزیزان توضیح می دهیم که ارتودنسی یک فرآیند زمانبر است و معمولا تمام دندان ها درگیر می شوند. حتی اگر یک دندان نامرتب باشد باید تمام دندان ها در طرح درمان در نظر گرفته شوند زیرا برای اینکه جا برای دندان های نامرتب باز شود و در موقعیت مناسب قرار بگیرند باید دندان های دیگر نیز جابجا شوند.

بنابراین لازم چه شما دندان های خلفی تان نامرتب باشد چه جلویی در هر صورت باید هزینه کامل را پرداخت کنید. در همه کلینیک هاو مطب ها به این شکل است. و قیمت ارتودنسی دندان های جلو همان هزینه کلی است.

اینفوگرافی ارتودنسی دندان های جلو

چگونه هزینه درمان‌های همزمان با ارتودنسی را کاهش دهیم؟

به عنوان یک توصیه اقتصادی، اگر تحت درمان ارتودنسی هستید و نیازمند اقدامات نامبرده بودید حتما به جای اینکه بین چند کلینیک دندانپزشکی یا چند مطب در رفت و آمد باشید، سعی کنید در مرکزی درمان خود را شروع کنید که یک مجموعه کامل از دندانپزشکان و متخصصان را در خمت دارد. شما در چنین مرکزی می توانید درمان ارتودنسی و تمام اقدامات دندانپزشکی مورد نیاز خود را در یک محل و با هزینه کمتر انجام دهید.

زیرا معمولا اگر همه موارد ذکر شده را با هم در یک مجموعه انجام شوند هزینه‌های شما (چه قیمت سیم کشی دندان و چه هزینه های دیگر) به صورت چشمگیری کاهش خواهد یافت و دیگر رفت و آمد اضافی نیز نخواهید داشت.

شرایط پرداخت اقسطی هزینه ارتودنسی دندان ارتودنسی در ۱۴۰۳

شاید خیلی از افرادی که واقعا به درمان ارتودنسی دندان نیازمند هستند، از همان ابتدا با یک مانع، دیوار یا خلاصه عامل بازدارنده‌ای برای شروع درمان روبرو باشند. این مانع بازدارنده اغلب (به اشتباه) قیمت ارتودنسی دندان است. که البته هزینه‌ها واقعا نباید عامل بازدارنده یا عاملی برای به تعویق انداختن درمان باشند. دلیلش هم واضح است:

زیرا اگر بیمار بداند گزینه‌های پرداختِ متفاوتی پیش رویش دارد و حتما در پرداخت هزینه‌ها با او راه خواهند آمد، بدون فوتِ وقت درمان را آغاز می‌کند.

اینفوگرافی که توضیح می دهد می توان هزینه ارتودنسی را به صورت اقساطی پرداخت کرد.

به عنوان مثال، اغلبِ متخصصان ترجیح می‌دهند به جای دریافت کامل هزینه ارتودنسی به صورت یکجا، آن را قسط بندی کنند. در واقع نحوه پرداخت معمولا به صورت اقساطی است. یعنی متخصص قبول می‌کند که هزینه کل درمان را به صورت چندین قسط در طول درمان دریافت کند، تا فشار مالی به بیمار وارد نشود و در عین حال صاحب دندان های صاف و منظم شود.

انجام ارتودنسی اقساطی در مطب های دکتر درویش پور

در کلیه مطب های دکتر درویش پور 30 درصد هزینه ارتودنسی در ابتدا و ماباقی در طول درمان گرفته می شود.

با ارتودنسی اقساطی هیچ فشاری روی بیمار نیست

این یک واقعیت است و واقعا هم هیچ فشاری با ارتودنسی اقساطی روی بیمار نیست. چون مدت زمان ارتودنسی نسبتا طولانی است و به صورت میانگین 1 تا 1.5 سال طول می کشد. یعنی شما در طول این مدت زمان با چند قسط سبک، هم دندان هایتان را مرتب می کنید و هم لازم نیست به صورت یکجا تمام هزینه که مبلغ کمی هم نیست را به متخصص خود پرداخت کنید.

با انجام ارتودنسی اقساطی بیشترین سود نصیب بیمار می شود، مخصوصا اینکه وضعیت اقتصادی نابسامان است و پرداخت های یکجا کمی سخت تر است. بنابراین سعی کنید حتما به مطب متخصصی مراجعه کنید که در کنار سابقه و مهارتی که دارد، قسط های شما را بیشتر می کند و یا به صورت منصفانه قسط بندی را انجام می دهد.

نیاز به درمان ارتودنسی دندان دارید؟

اگر هنوز درمان ارتودنسی خود را آغاز نکرده‌اید، می‌توانید به مطب‌های دکتر درویش پور در شمال، غرب و مرکز تهران و کرج مراجعه کنید. مطب‌های دکتر درویش پور (4 مطب) همگی از مجهزترین کلینیک‌های ارتودنسی تهران و کرج هستند و امکان پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی در تمامی مطب‌ها نیز وجود دارد.

برای دریافتِ مستقیمِ نوبت از نزدیک ترین مطب دکتر درویش پور به منزلتان، روی دکمه زیر کلیک کنید تا با شما تماس بگیریم و یا مستقیماً با شماره های مطب ها در تماس باشید.👇🏻

پاسخ به سوالات رایج درباره قیمت ارتودنسی دندان

در این قسمت به سوالات کاربرانمان درباره تعرفه ها و هزینه ها پاسخ می دهیم. اگر جواب سوال خود را پیدا نمیکنید حتما در بخش نظرات، سوالات خود را بپرسید تا مستقیما توسط دکتر درویش پور به آن ها پاسخ داده شود.

آیا قیمت ارتودنسی دندان تا پایان سال ۱۴۰۳ بیشتر خواهد شد؟

✅ بله با توجه به اینکه هزینه ها در سال جاری نیز چند بار دستخوش تغییر شد، به احتمال زیاد تا پایان سال ۱۴۰۳ هزینه ها مقداری افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین توصیه می شود اگر قصد انجام ارتودنسی ثابت، ارتودنسی نامرئی و یا متحرک را دارید قبل از سال جدید درمان خود را آغاز کنید.

ارزان ترین روش ارتودنسی کدام است؟👌

هزینه درمان با کمک دستگاه های متحرک و نامرئی مشروط به اینکه در داخل ایران ساخته شده باشند از همه روش های دیگر کمتر و ارزان تر است. ما در کلینیک های دکتر درویش پور پلاک های ارتودنسی نامرئی را در داخل کلینیک ها اسکن و آماده می کنیم و هزینه نسبتا کمتری هم در بر می گیرند.

هزینه ارتودنسی دندان های فاصله دار چقدر است؟

به وجود بافصله بین دندان ها در اصطلاح اسپیسنیگ یا دیاستما گفته می شود. اگر این فاصله کم باشد می توان آن را با هزینه پایین و با کمک ارتودنسی متحرک درمان کرد اما اگر فاصله قابل توجه باشد با ارتودنسی نامرئی. به جدول مندرج در مقاله نگاهی بی اندازید قیمت ها هر دو روش در آن وجود دارد.

قیمت ارتودنسی با کشیدن دندان چقدر است؟

اگر در طول درمان ارتودنسی نیاز باشد که دندانی کشیده شود به ازای اضافه شدن هر دندان حداقل ۵ میلیون تومان به هزینه نهایی اضافه خواهد شد.

آیا هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین یکی است؟

اصولا درمان های ارتودنسی بر روی هر دو فک بالا و پایین به صورت همزمان صورت م یگیرد. زیرا هر دو فک باید در هماهنگی با هم در موقعیت مناسب قرار بگیرند. یکی از دلایل این موضوع هم این است که معمولا زمانی که یک فک مشکل نامنظمی دارد فک دیگر نیز به همین شکل است. بنابراین قیمت ارتودنسی فک بالا و پایین تفاوتی با هم ندارد و معمولا به یک شکل برآورد قیمت می شوند.

هزینه ارتودنسی تک دندان چقدر است؟

حتی برای صاف کردن یک دندان با کمک ارتودنسی ما مجبور هستیم که به هر دو دستگاه دستگاه متصل کنیم. یعنی اینطور نیست که تنها برای یک دندان بریس نصب شود. با این تفاسیر هزینه ارتودنسی تک دندان و یا تعداد مثلا 2، 4 یا 6 دندان نداریم و باید برای ارتودنسی تمامی دندان ها هزینه پرداخت شود. زیرا دندان ها باید با هم هماهنگ باشند و برای صاف کردن یک دندان چه بسا نیاز باشد کل دندان ها جابجا شوند.

تعرفه ارتودنسی دانشکده های دندانپزشکی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه ارتودنسی در دانشکده دندانپزشکی صبح ها به صورت تعرفه دولتی و عصرها به صورت تعرفه آزاد اما با هزینه کمتری محسوب می گردد.

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

متاسفانه هیچ یک از بیمه ها مخصوصا بیمه تامین اجتماعی هزینه های درمان ارتودنسی را پوشش نمی دهند. البته چون امکان قسط بندی هزینه نهایی برای افرادوجود دارد، در نهایت فشار مالی به هیچکس وارد نخواهد شد.

هزینه ارتودنسی دندان نیش چقدر است؟

منظور از ارتودنسی دندان نیش در واقع بیرون کشیدن دندان نیش نهفته و درگیر کردن آن با نیروهای ارتودنسی جهت همراستا شدن آن با سایر دندان هاست. برای اینکه دندان نیش با سایر دندان ها تراز شود نیازی به پرداخت هزینه اضافه نیست اما برای آشکارسازی دندان نهفته باید هزینه اضافی پرداخت شود. هزینه ارتودنسی دندان نیش بعد از معاینه تعیین می شود.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

deneme bonusu veren siteler 2024 - deneme bonusu - postegro - istanbul escort - mecidiyeköy escort - bakırköy escort - istanbul escort - yabancı dizi izle - Cinsel sohbet - instagram takipçi - bot viewer - twitch viewer bots - takipcimx 1000 - buy twitter followersdeneme bonusu veren siteler 2024 - deneme bonusu - postegro - istanbul escort - mecidiyeköy escort - bakırköy escort - istanbul escort - yabancı dizi izle - Cinsel sohbet - instagram takipçi - bot viewer - twitch viewer bots - takipcimx 1000 - buy twitter followers