هزینه ارتودنسی

آخرین قیمت و هزینه دندانپزشکی در سال 1402 (مرداد)

حفظ سلامت دهان و دندان برای بهزیستی کلی افراد جامعه بسیار مهم است. خدمات دندانپزشکی نقش حیاتی در تضمین سلامت دندان ها و لثه ها دارد. از معاینات معمول گرفته تا روش های پیچیده، درک درمان های مختلف دندانپزشکی موجود و هزینه های آن ها یک امر ضروری است. در این مقاله، به صورت حدودی مروری بر هزینه دندانپزشکی انواع درمان ها مرتبط با دهان و دندان خواهیم داشت و شما را با این خدمات بیشتر آشنا می کنیم.

هزینه دندانپزشکی در سال 1402 چقدر است؟

روش های دندانپزشکی طیف وسیعی از درمان ها را در بر می گیرد که هر کدام هزینه های مربوط به خود را دارند. در این بخش، برخی از روش‌های رایج دندانپزشکی را بررسی می‌کنیم. ابتدا سعی می کنیم جدول هزینه دندانپزشکی مرتبط با بخش های مختلف درمانی را درج کنیم سپس اطلاعات کلی در خصوص آن ها نیز ارائه می دهیم.

هزینه معاینات دندانپزشکی

معاینات منظم دندانپزشکی برای حفظ سلامت دهان و دندان ضروری است. معاینات دوره ای در واقع روشی پیشگیرانه هستند که معمولاً شامل معاینه کامل دهان، برداشتن پلاک و تارتار و پالیش دادن دندان‌ها می‌شود.

نوع ویزیتشروع قیمت از (تومان)
هزینه ویزیت دندانپزشکی عمومیاز 100
هزینه ویزیت دندانپزشکی تخصصیاز 150
جدول هزینه ویزیت در سال 1402

هزینه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

تمرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی بر حفظ دندان ها و بهبود ظاهرشان است. در این حوزه درمان های متنوعی از پر کردن دندان گرفته تا اصلاح کامل طرح لبخند انجام می شود.

نوع درمانشروع قیمت از (تومان)
قیمت ترمیم آمالگام کلاس پنج یا یک سطحیاز 1 میلیون
هزینه ترمیم آمالگام دو سطحیاز 1.2
نرخ ترمیم آمالگام سه سطحیاز 1.6
تعرفه ترمیم کامپوزیت کلاس پنج یا یک سطحیاز 1.5
هزینه ترمیم کامپوزیت دو سطحی کلاس سهاز 1.6
ترمیم کامپوزیت سه سطحی یا کلاس چهاراز 1.8
ترمیم بیلداپ با آمالگام(دندان دائمی)از 2
ترمیم بیلداپ با کامپوزیت نوری(دندان دائمی)از 2.5
پین معمولیاز 500
فایبر پستاز 600
تراشیدن کامپوزیت قدیمی هر دنداناز 600
فیسینگ کامپوزیت(هر دندان)از 4
خارج کردن پین داخل کانالاز 1
بلیچینگ home هر فکاز 2.5
بلیچینگ office هر فکاز 3
لمینت دنداناز 7 میلیون
کامپوزیت ونیراز 2 میلیون
جدول هزینه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در سال 1402

درمان ریشه (عصب کشی)

درمان ریشه زمانی ضروری است که پالپ دندان عفونی یا آسیب ببیند. این روش شامل برداشتن بافت عفونی، تمیز کردن کانال ریشه و ترمیم آن برای جلوگیری از عفونت بیشتر است. هزینه کانال ریشه می تواند بر اساس عواملی مانند محل دندان و پیچیدگی مورد متفاوت باشد.

نوع درمانشروع قیمت از
پالپوتومی اورژانس (دندان دائمی)از 1 میلیون
درمان ریشه یک کانالاز 2 میلیون
درمان ریشه دو کانالاز 2.5 میلیون
درمان ریشه سه کانالاز 3 میلیون
درمان ریشه چهار کانالاز 3.5 میلیون
جدول هزینه دندانپزشکی درمان ریشه در سال 1402


قیمت دندانپزشکی مرتبط با لثه و خدمات پریودنتال

نوع درمانشروع هزینه از (به تومان)
هزینه جرمگیری و بروساژ کامل دو فکاز 1.2 میلیون
فلپ نیم فکاز 5 میلیون
افزایش طول تاج همراه با فلپاز 5 میلیون
پیوند لثه یک دنداناز 3.5 میلیون
لیفت لثه هر دندان (نسج نرم و سخت)از 1.5 میلیون
لیفت لثه هر دندان (نسج نرم) با لیزراز 1.2 میلیون
لیفت لثه (نسج نرم) با تیغ جراحیاز 800 هزار
لیفت سینوس closedاز 6 میلیون
لیفت سینوس openاز 10 میلیون
دپیگمانتاسیون لثه (هر فک)از 1.5
جدول هزینه دندانپزشکی درمان لثه در سال ۱۴۰۲

مراقبت های پریودنتال شامل تشخیص و درمان بیماری های لثه است. درمان های پریودنتال ممکن است شامل روش هایی مانند جرم گیری عمیق و بروساژ، جراحی لثه یا قرار دادن ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته به دلیل بیماری لثه باشد.

هزینه دندانپزشکی مرتبط با مراقبت های پریودنتال بسته به شدت بیماری لثه و درمان های خاص مورد نیاز می تواند متفاوت باشد. برای تعیین برنامه درمانی مناسب و هزینه های مربوطه، بهتر است با یک دندانپزشک عمومی یا یک متخصص پریودنتیست مشورت کنید.

تعرفه دندانپزشکی مرتبط با جراحی دهان و دندان

نوع جراحیشروع قیمت از (به تومان)
هزینه کشیدن دندان قدامیاز 600
هزینه کشیدن دندان خلفیاز 800
قیمت کشیدن هر دندان عقلاز 1 میلیون
تعرفه خارج کردن دندان نیش نهفتهاز 3 میلیون
هزینه جراحی دندان نسج نرماز 1.5 میلیون
هزینه جراحی دندان نسج سختاز 2 میلیون
قیمت آلوئوپلاستی هر فکاز 3 میلیون
قیمت فرنکتومی با لیزراز 3 میلیون
هزینه باز کردن آبسه داخل دهاناز 400 میلیون
درمان درای ساکت (هر جلسه)از 300
اکسپوژر دنداناز 2.5 میلیون
خارج کردن ریشه باقیماندهاز 1 میلیون
جدول هزینه دندانپزشکی جراحی دهان و دندان در سال ۱۴۰۲

جراحی دهان شامل طیف وسیعی از اقدامات انجام شده در دهان، از جمله کشیدن دندان، جراحی دندان عقل و جراحی فک است. هزینه دندانپزشکی مرتبط با جراحی دهان بسته به پیچیدگی عمل و انجام آن در مطب دندانپزشکی یا کلینیک های کجهز متفاوت است.

روش‌های جراحی که شامل آرام‌بخشی یا بیهوشی عمومی هستند ممکن است هزینه‌های بیشتری را به همراه داشته باشد. مشورت با جراح دهان و دندان برای بحث در مورد روش خاص درمانی شما، هزینه های مربوطه و هرگونه پوشش بیمه یا گزینه های پرداختِ موجود از سوی مراجع ضروری است.

هزینه دندانپزشکی مرتبط با پروتزوتزهای دندانی

نوع درمانشروع هزینه از (به تومان)
پروتز ثابت PFM هر واحد دندان پایهاز 4 میلیون
پروتز ثابت PFM هر واحد پونتیکاز 3 میلیون
پست و کور ریختگیاز 2.5 میلیون
روکش تمام پرسلن و یا زیرکونیوماز 6 میلیون
لمینت برند IPSاز 6 میلیون
چسباندن روکش‌های قدیمی (فاقد گارانتی)از 600
خارج کردن روکش‌های قدیمی (فاقد گارانتی)از 800
جدا کردن روکش‌های بهم چسبیدهاز 800
نایت گارد سختاز 3 میلیون
نایت گارد نرماز 2 میلیون
چسباندن بریج قدیمی (فاقد گارانتی)از 800
پروتز پارسیل آکریلی (فلیپر)از 2 میلیون
پروتز پارسیل بیس فلزی هر فکاز 5 میلیون
پروتز کامل هر فکاز 8 میلیون
خارج کردن پست و کور ریختگیاز 1 میلیون
انلی سرامیکیاز 4 میلیون
انلی کامپوزیتیاز 3 میلیون
مریلند بریجاز 3.5 میلیون
اوردنچر هر فک (ایمپلنت + پروتز دندانی)از 50 میلیون
جدول هزینه دندانپزشکی پروتزهای دندانی در سال ۱۴۰۲

پروستوادانتیکس یک رشته تخصصی دندانپزشکی است که بر ترمیم و جایگزینی دندان های از دست رفته تمرکز دارد. درمان های پروتز دندانی شامل دندان مصنوعی، پل های دندانی و ایمپلنت های دندانی است. هزینه دندانپزشکی مرتبط با درمان های پروتزی به عوامل مختلفی از جمله نوع پروتز، تعداد دندان های از دست رفته و مواد مورد استفاده بستگی دارد. توصیه می شود برای تعیین مناسب ترین گزینه درمانی و هزینه های مربوط به نیازهای دندانی خاص خود با متخصص پروتز مشورت کنید.

هزینه ارتودنسی دندان

درمان های ارتودنسی اغلب برای اصلاح نامرتبی دندان ها و مشکلات بایت مورد نیاز است. هزینه دندانپزشکی درمان ارتودنسی بسته به عوامل مختلفی از جمله شدت ناهماهنگی، نوع بریس ها یا الاینرهای استفاده شده و مدت زمان درمان متفاوت است. برای مشاهده آخرین تعرفه های ارتودنسی به صفحه (هزینه ارتودنسی دندان) مراجعه کنید.

هزینه ایمپلنت دندان

نوع اینپلنتشروع هزینه از (تومان)
یک واحد ایمپلنت کره ایاز 11 میلیون
یک واحد ایمپلنت نئودنت (سوئیسی)از 16 میلیون
یک واحد ایمپلنت اشترومن (سوئیسی)از 22 میلیون
پیوند استخوان بلاکاز 12 میلیون
پیوند استخوان برای ایمپلنتاز 7 میلیون
جدول هزینه انواع ایمپلنت های دندانی در سال ۱۴۰۲

ایمپلنت های دندانی راه حلی با ماندگاری و ظاهر طبیعی برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند. آنها شامل قرار دادن ایمپلنت تیتانیوم در استخوان فک هستند که به عنوان پایه ای پایدار برای پروتز عمل می کند. هزینه ایمپلنت های دندانی می تواند در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان بیشتر باشد، که در درجه اول به دلیل روش جراحی است.

چه عواملی بر هزینه دندانپزشکی تاثیر می گذارند؟

قیمت و هزینه دندانپزشکی بسته به عوامل مختلفی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. در این بخش، ما عناصر کلیدی را که بر هزینه‌های خدمات مختلف دندان‌پزشکی تأثیر می‌گذارند، مورد بحث قرار می‌دهیم:

نوع و پیچیدگی درمان

یکی از عوامل اصلی که بر تعرفه خدمات دندانپزشکی تأثیر می گذارد، پیچیدگی درمان است. روش‌های ساده مانند جرمگیری و پر کردن دندان معمولاً در مقایسه با درمان‌های درگیرتر مانند درمان ریشه یا کاشت ایمپلنت هزینه کمتری دارند. پیچیدگی یک درمان دندانپزشکی، اغلب به شدت مشکل دندان و سطح تخصص مورد نیاز برای رسیدگی به آن بستگی دارد.

نوع مواد و تجهیزات بکار رفته

یکی دیگر از عواملی که بر نرخ دندانپزشکی تأثیر می گذارد، مواد و فناوری مورد استفاده در طی مراحل دندانپزشکی است. مواد و تجهیزات پیشرفته، مانند سیستم‌های تصویربرداری دیجیتال و فناوری‌های لیزر، می‌توانند به هزینه‌های بالاتر درمان منجر شوند. این فناوری‌ها اغلب نتایج دقیق‌تر و کارآمدتری ارائه می‌دهند، اما قیمت بالاتری دارند.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی نیز عامل مهمی در تعیین هزینه های خدمات دندانپزشکی است. هزینه دندانپزشکی می تواند به طور گسترده ای از یک منطقه به منطقه دیگر یا حتی بین عمل های دندانپزشکی در همان منطقه متفاوت باشد. مناطقی که هزینه زندگی بالاتری دارند ممکن است به دلیل افزایش هزینه های عملیاتی برای مطب های دندانپزشکی، هزینه خدمات دندانپزشکی بالاتری داشته باشند.

پوشش بیمه

پوشش بیمه جنبه دیگری است که بر هزینه ددانپزشکی تأثیر می گذارد. بیمه ها از نظر پوشش و نرخ بازپرداخت متفاوت عمل می کنند. برخی از طرح های بیمه خدمات پیشگیرانه را به طور کامل یا با درصد بالاتر پوشش می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است پوشش محدودی را برای اقدامات ترمیمی یا زیبایی ارائه دهند. درک پوشش بیمه ای و محدودیت های آن هنگام تخمین هزینه هایی که باید بپردازید بسیار مهم است.

چطور هزینه‌های دندانپزشکی را کاهش دهیم؟

هزینه‌ خدمات دندانپزشکی می تواند برای بسیاری از افراد نگران کننده باشد. با این حال، چندین استراتژی و گزینه برای کمک به مدیریت موثر این هزینه ها وجود دارد. در این بخش نکات کاربردی برای مدیریت و کاهش هزینه دندانپزشکی و استفاده حداکثری از بودجه بهداشت دهان و دندان ارائه خواهیم داد.

طرح های پس انداز دندانپزشکی را در نظر بگیرید

طرح های پس انداز دندانپزشکی که به عنوان طرح های تخفیف دندانپزشکی نیز شناخته می شوند، در ازای حق عضویت ماهانه یا سالانه، هزینه های تخفیفی برای خدمات دندانپزشکی ارائه می دهند. این طرح ها می توانند صرفه جویی قابل توجهی را به خصوص برای افراد بدون پوشش بیمه دندانپزشکی فراهم کنند. برنامه های پس انداز دندانی مختلف را تحقیق و مقایسه کنید تا یک نمونه از آن را که متناسب با نیاز شما باشد و بهترین ارزش را برای خدمات مورد نیاز شما ارائه دهد پیدا کنید.

در مورد برنامه های پرداخت مذاکره کنید

اگر به درمان دندانپزشکی گسترده یا یک روش پرهزینه نیاز دارید، درباره گزینه های پرداخت با دندانپزشک یا کلینیک صحبت کنید. بسیاری از مطب های دندانپزشکی برنامه های پرداخت انعطاف پذیری را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد هزینه دندانپزشکی خود را قسط بندی کنید. همچنین به یاد داشته باشید که حتماً در مورد هر گونه سود یا کارمزد مرتبط با طرح پرداخت اقساطی پرس و جو کنید.

به دنبال یافتن قیمت از کلینیک های مختلف باشید

 برای درمان های پیچیده یا گران قیمت دندان، عاقلانه است که با کلینیک های مختلف و دندانپزشکان متعدد وارد مذاکره شوید. این مساله می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از گزینه های درمانی توصیه شده، هزینه دندانپزشکی و جایگزین های بالقوه درمان ها به دست آورید. علاوه بر این، گرفتن نظرات متعدد می‌تواند دیدگاه گسترده‌تری در مورد سلامت دندان‌هایتان در اختیار شما قرار دهد و به شما کمک کند تا در مورد برنامه درمانی خود تصمیم‌گیری آگاهانه داشته باشید.

حفظ سلامت دهان را در اولویت قرار دهید

زمانی که صحبت از سلامت دهان به میان می آید، پیشگیری یک مساله کلیدی است. با رعایت اصول بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و تمیز کردن دندان ها، می توانید از بروز یا بدتر شدن بسیاری از مشکلات دندانی جلوگیری کنید. این مساله به طور بالقوه می تواند شما را از درمان های گران قیمت تر و تهاجمی تر نجات دهد. به یاد داشته باشید که دندان های خود را دو بار در روز مسواک بزنید، روزانه از نخ دندان استفاده کنید و طبق توصیه دندانپزشک از دهانشویه استفاده کنید. با این کار هزینه دندانپزشکی شما بسیار بسیار کاهش خواهد یافت.

از مزایای بیمه دندانپزشکی استفاده کنید

اگر پوشش بیمه دندانپزشکی دارید، درک بیمه نامه خود و به حداکثر رساندن مزایای آن ضروری است. طرح بیمه خود را بررسی کنید تا مشخص کنید چه خدماتی در آن پوشش داده می شود، چه درصدی از هزینه بازپرداخت می شود و آیا محدودیتی برای درمان های خاص در آن وجود دارد یا خیر.

از خدمات پیشگیرانه ای که اغلب به طور کامل تحت پوشش بیمه هستند استفاده کنید تا از هزینه های قابل توجه بیشتر در آینده جلوگیری کنید.

برنامه‌های درمانی دولتی را بررسی کنید

در برخی کشورها، ممکن است برنامه‌های کمکی یا یارانه‌های دولتی برای کمک به افرادی که منابع مالی محدودی دارند وجود داشته باشد. در مورد برنامه‌ها یا طرح‌های منطقه زندگی خود تحقیق کنید و ببینید آیا طرحی مانند جهاد دانشگاهی وجود دارد که خدمات دندانپزشکی را با هزینه‌های کمتر یا برای جمعیت‌های خاص، مانند کودکان، سالمندان یا افراد کم‌درآمد ارائه کنند. این برنامه ها می توانند پشتیبانی ارزشمندی را در مدیریت هزینه دندانپزشکی ارائه دهند.

گردشگری دندانپزشکی را در نظر بگیرید

گردشگری دندانپزشکی شامل سفر به شهر یا کشور دیگری برای دریافت درمان دندانپزشکی با هزینه کمتر است. بسیاری از کشورها خدمات دندانپزشکی با کیفیت را در مقایسه با برخی مناطق دیگر ارائه می دهند. با این حال، مهم است که قبل از تصمیم گیری، در مورد امکانات دندانپزشکی، صلاحیت دندانپزشکان و شهرت کلی منطقه مقصد تحقیق کنید. هنگام در نظر گرفتن توریسم دندانپزشکی به عنوان یک گزینه، هزینه های سفر و اقامت را در نظر بگیرید.

ارتباط باز با دندانپزشک خود را حفظ کنید

برقراری ارتباط شفاف با دندانپزشک برای مدیریت موثر هزینه دندانپزشکی یک امر حیاتی است. نگرانی های مالی و محدودیت های بودجه خود را آشکارا با دندانپزشک خود در میان بگذارید و با هم صحبت کنید تا یک برنامه درمانی متناسب با نیازها و وضعیت مالی خود ایجاد کنید. دندانپزشک شما ممکن است بتواند گزینه های درمانی جایگزین را پیشنهاد دهد یا درمان ها را بر اساس فوریت برای تطبیق با بودجه شما اولویت بندی کند.

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

deneme bonusu veren siteler 2024 - deneme bonusu - postegro - istanbul escort - mecidiyeköy escort - bakırköy escort - istanbul escort - yabancı dizi izle - Cinsel sohbet - instagram takipçideneme bonusu veren siteler 2024 - deneme bonusu - postegro - istanbul escort - mecidiyeköy escort - bakırköy escort - istanbul escort - yabancı dizi izle - Cinsel sohbet - instagram takipçi