با سلام و احترام هزینه ارتودنسی مجدد بسته به نوع و شدت ناهنجاری و میزان نامنظمی دندان و مشکلات ارتودنسی اولیه متفاوت است. نکته مهم در ارتودنسی مجدد این است که ریشه و لثه دندان سالم باشند برای مثال لثه تحلیل نرفته باشد یا ریشه کوتاه نشده باشد. و در کل لثه و ریشه باید برای 1 تا 2 سال طول درمان سالم باشند و مشکلی برایشان پیش نیاید. و یک نکته مهم دیگر در خصوص ارتودنسی مجدد در نظر گرفتن انتظارات بیمار است اگر بیمار در طول دوره اول ارتودنسی انتظارات نامعقولی از درمان داشته باشد توصیه می شود که درمان مجدد انجام ندهد اما اگر صرفا به دلیل برگشت درمان باشد با معاینات دقیق کلینیک و برآورد میزان مشکل می توان هزینه را اعلام کرد.
با سلام و احترام به طور کلی تمامی افرادی که توسط ارتودنسی متحرک درمان شده اند و دندانشان به حالت قبل برگشته است می توانند همان پلاک متحرک را آرام آرام در دندان های خود جایگذاری نموده و پس از مدت چند روز که درد در ناحیه دندان ها احساس می گردد که آن هم طبیعی می باشد دندان ها آرام آرام به موقعیت اصلی و ایده آل خود بازمی گردند.
با سلام و احترام
جهت بهداشت دهان و دندان دهانشویه هایی با غلظت 0.02 درصد باید با آب مخلوط شوند و دهانشویه های با غلظت 0.05 درصد نیازی به مخلوط کردن آن ها با آب نیست.
ناشناس :
با سلام. من 27 سال دارم , 2 بار ارتودنسی کردم اما برگشت می خورد. بار اول هم مشکل فک داشتم و هم اینکه دندان هایم در هر دو فک ردیف نبودند. حدود 2 سال دستگاه متحرک داشتم و مشکل فکم حل شد , اما ردیف شدن دندان هایم برگشت می خورد . آیا چاره ای برای این مشکل است ؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید . آیا نیازی به گرفتن عکس opg است که ارسال کنم ؟
پاسخ :
سلام . با احترام به طور کلی درمان های ارتودنسی که توسط هر متخصص این رشته صورت می گیرد به میزان 5 تا 10 درصد برگشت دارد ولی تا حدودی می توان جلوگیری کرد .و این کار مستلزم اینست که شما هر 4 ماه بعد از اتمام دوره ی ارتودنسی به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید تا برگشت دندان هایتان به حداقل برسد.
ناشناس :
سلام اقای دکتر.من در زمانی که ارتودنسی کردم دچار تحلیل لثه شدیدی به خصوص در دندان های پایین ونیش های پایین شده ام. الان یک هفته هست که سیم های ارتودنسیم رادر اوردم و کارم تمام شده اما تحلیل لثه شدید دارم. میشه راهنماییم کنید. ممنون.
پاسخ :
با سلام. جهت بررسی دقیق تر مشکل شما نیاز به معاینه حضوری هست. لطفا به یک متخصص لثه مراجعه کنید.
ناشناس :
سلام . من 32 ساله هستم و نزدیک به 3 سال است که ارتودنسی کردم.فک بالایی من جلو آمده و به این خاطر مدت زمانش زیاد شده است , ولی علت را نمی دانم که چرا فک من جلو آمده است ! و اینکه از در آوردن ارتودنسی می ترسم . لطفا کمک کنید, ممنون می شم آقای دکتر
پاسخ :
سلام, با احترام .معمولا توسط درمان ارتودنسی ثابت مقداری دندون ها به سمت جلو حرکت می کنند , که گاهی متخصص ارتودنسی برای عقب بردن دندون ها , مجبور به کشیدن دندان می شود.
با سلام و احترام
بله جای نگرانی نیست با وجود سیم فیکس ریتینر پشت دندانی هم می توان جرمگیری دندان انجام داد.  
ناشناس :
سلام و خسته نباشید من دو ماهه که ارتودنسی کرده ام ولی سیگار مصرف می کنم خو یلی سعی کردم ولی نتوانستم ترک کنم و رنگ براکت هایم هم مایل به قهوه ای شده و دندانهایم هم همانطور تغییر رنگ داده اند.لطفا راهنمایی کنید.با تشکر
پاسخ :
با سلام و احترام
بهتر است به تمامی توصیه های مربوط به بهداشت دهان و دندان ارائه شده توسط متخصص ارتودنسی تان انجام داده و حتی الامکان از مصرف دخانیات خودداری نمایید و با متخصص ارتودنسی خودتان نیز مشورت نمایید.
ناشناس :
سلام دکتر خسته نباشین من ارتودنسی ام 7 ماهه که تمام شده و سیم ریتینر ثابت پشت دندان هایم دارد به دلیل اینکه دندان های من زود به زود جرم می گیرد آیا می توانم با وجود سیم پشت دندانم جرم گیری کنم؟
پاسخ :
با سلام و احترام
بله نگران نباشید با وجود ریتینر های پشت دندان نیز می توان با کمی دقت جهت نشکستن سیم فیکس جرم گیری دندان هایتان صورت گیرد.
ناشناس :
با عرض سلام و خسته نباشید از تعهد ستودنی و پاسخ گویی شما سپاس گزارم برای راهنمایی بیشتر چه عکس هایی رو باید ارسال کنم ؟؟ و اینکه آیا امکان ویزیت حین ارتودنسی برای بیماری که پیش پزشک دیگه ای کار انجام داده باشه وجود داره ؟؟ چون پزشک خودم سفر هستند و من احساس میکنم دندانهام شدیدا به هم فشرده شدن و جای حرکت ندارند. مجددا از بذل لطف جنابعالی سپاسگزارم
پاسخ :
سلام, با احترام . خواهش می کنم عکس های داخل دهان با زوایای مختلف بفرستید. با عرض شرمندگی از مشاوره حین کار که در جای دیگه درمان ارتودنسی شده معذوریم.