پروتز دندانی و ایمپلنت (  پروستودونتیست )

پروتز دندانی و ایمپلنت (  پروستودونتیست )

۱۰ دی ۱۳۹۶ مقالات سوالات مرتبط (۱۰) نظرات

پروتز دندانی در سه گروه ثابت ، متحرک  و متکی بر ایمپلنت ساخته می شوند .

پروتز دندانی ثابت هم  در دو نوع روکش تک واحدی دندان و بریچ یا پل با همکاری دندانپزشک و لابراتوار تهیه می شوند  .

پروتز دندانی متحرک نیز در دو نوع مختلف کامل و پارسیل وجود دارند که در اینجا توضیح مختصری از هرکدام برایتان می آوریم .

پروتز دندانی متحرک  پارسیل

پروتز متحرک پارسیل

اگر شما یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید ممکن است پروتز تکه ای  پارسیل یا کرم کبالت را برای جبران بی دندانی خود انتخاب کنید .

کاربرد پروتز دندانی پارسیل در صورت داشتن چند دندان طبیعی است که این پروتز به آنها قلاب می شود .

دندانپزشک تان ابتدا یک قالبگیری از دهان شما انجام می دهد و با همکاری لابراتوار یک دندان مصنوعی را با توجه به نیازهای شما طراحی می کند .

ممکن است در روزهای اول کمی با این جسم خارجی در دهانتان مشکل داشته باشید اما اطمینان داشته باشید که وارد کردن و خارج کردن آنرا از دهان تان  خیلی زود با کمی تمرین یاد می گیرید و در صحبت کردن نیز مشکلی نخواهید داشت .

رعایت بهداشت در این پروتز متحرک هم بسیار ساده است و با کمی مایع صابون یا مایع ظرفشویی و یک مسواک نرم پروتز شما براحتی تمیز می شود .

اوردنچر

اوردنچر

اوردنچر یک نوع پروتز دندانی متحرک تکه ای می باشد که کاربرد آن  زمانی است که بیمار هنوز چند دندان سالم در دهان خود دارد .

در این نوع از پروتز دندانی متحرک پس از درمان ریشه ی دندان های جلویی به خصوص دندان نیش ، دندانپزشک شما  پروتز متحرک را به وسیله اتصال به ریشه دندان های ترمیم شده جاگذاری می کند .

از مزایای استفاده از اوردنچر می توان از تحلیل کمتر استخوان فک و گیرایی بیشتر این پروتز متحرک نسبت به پروتزهای معمولی نام برد .

پروتزهای ثابت یا روکش های چینی

پروتزهای ثابت از پرطرفدارترین روش های درمان برای جایگزینی یک یا دو دندان از دست رفته می باشد .

کاربرد این پروتزها زمانی است که دندان های کناری هنوز در فک ها وجود دارد .

اگردر فک شما یک یا چند دندان از دست رفته وجود داشته باشد ودر صورت  سالم بودن دندان های کناری تان دندانپزشک شما با همکاری لابراتوار یک پل یا بریج برای دندان های غایب شما می سازد .

سپس دندان مجاور را تراش داده و  یک پل بر روی پایه تراش خورده نصب می کند تا به این وسیله فضای خالی دندان های غایب شما پر شود .

پل یا بریج

پروتز دندانی کامل  یا دست دندان

هنگامی که شما تمام دندان های طبیعی خود را از دست داده اید  پروتز دندانی کامل یا دست دندان می تواند جایگزین مناسبی برای بی دندانی شما باشد .

این پروتزها را می توان بر اساس زمان گذاشتن آنها در دهان به دونوع فوری و معمولی تقسیم کرد .

پروتز دندانی فوری

پروتز های فوری همانطور که از اسمشان پیداست با فاصله کمی از  کشیدن دندان های دائمی در دهان گذاشته می شوند .

البته دندانپزشک تان قالب گیری های لازم را از فک بالا و پایین شما از قبل تهیه کرده و پس از گرفتن اندازه گیری های لازم پروتز فوری را برای شما می سازد .

به این ترتیب تا بهبود کامل و ساخت دست دندان شما که بین ۸ تا ۱۲ هفته طول می کشد با داشتن پروتز دندانی فوری در دهانتان  شما بی دندانی را تجربه نمی کنید  .

پروتز دندانی کامل

پس از بهبودی کامل لثه ها و بافت ها که بطور معمول در شش ماه اولیه پس از کشیدن دندان صورت می گیرد ، ممکن است استخوان ها و لثه ها  تحلیل رفته و جمع شوند .

اگر بیمار در پرداخت هزینه دست دندان مشکل نداشته باشد ما به او پروتزی که بر پایه ایمپلنت باشد توصیه می کنیم .

برای اینکار چند عدد ایمپلنت با پایه های فلزی از جنس تیتانیوم در درون فک بیمار کاشته و پس از چند ماه که این استوانه ها به استخوان فک متصل شدند وجوش خوردند پروتز کاملی تهیه می کنیم .

این پیچ ها و استوانه ها  قابلیت سوار شدن روی  دست دندان را دارند و پروتز ها با تکیه بر پایه  ایمپلنت محکم می شوند .

به این ترتیب بیمار با داشتن دست دندانی که بر پایه ایمپلنت استواراست از نیروی گاز گرفتن قوی تری برخودار می باشد  .

دست دندان هایی که امروزه ساخته می شوند با توجه به تناسب چهره هر فرد طراحی می شوند به همین خاطر بسیار زیباتر و طبیعی تر از پروتزهای گذشته هستند .

ایمپلنت ( ریشه مصنوعی دندان )

ایمپلنت

اگر شما  به دلیل مصدومیت یا بیماری یک یا چند دندان از دست رفته دارید ایمپلنت های دندانی می توانند به شما در بدست آوردن دوباره لبخند جوانی و مراقبت بهتر از بهداشت دهان و دندان تان کمک کنند .

با داشتن ایمپلنت می توان زندگی کرد مانند همیشه ، مسواک زد ، نخ دندان کشید و بهداشت دهان و دندان را برای همه عمر رعایت کرد .

شما می توانید لبخند طبیعی خود را با داشتن ایمپلنت برای یک عمر حفظ کنید .

ایمپلنت های موجود با روکش تک واحدی و چند واحدی ثابت که بر پایه آن ساخته می شود می تواند جایگزین مناسبی برای جبران بی دندانی شما باشد .

امروزه به منظور ایجاد فضای مناسب برای دندان ها از درمان ارتودنسی هم کمک می گیرند به این ترتیب که متخصص ارتودنسی شما به وسیله حرکت دادن دندان های کناری فضای مناسب را برای کاشت ریشه مصنوعی دندان فراهم می کند.

مواد تشکیل دهنده ایمپلنت

مواد تشکیل دهنده  ایمپلنت یا ریشه مصنوعی دندان ساخته شده از فلز تیتانیوم است که به شکل یک پست با جراحی در استخوان فک کاشته  می شود .

ایمپلنت دندانی از همان مواد مورد استفاده در بسیاری از جایگزین های پزشکی مانند زانو است بنابراین ایمپلنت را می توان عمل جایگزینی عضوی از بدن را با مشابه مصنوعی آن تعریف کرد .

تیتانیومی که در ساخت ایمپلنت استفاده می شود قابلیت سازگاری بالایی با بدن انسان دارد و به خوبی می تواند جایگزین مناسبی برای ریشه دندان باشد که بعدا به وسیله  پست ثابت می شود .

دندان ساخته شده از تیتانیوم می تواند به طور دائم متصل باشد و یا قابل حمل و متحرک ساخته شود .

البته دندان های دائمی بسیار با ثبات تر هستند و ظاهر آنها تا حدود زیادی به دندان طبیعی شبیه تر است .

ایمپلنت کاندیدای ایده آلی است برای یک فرد غیر سیگاری که بهداشت دهان و دندان مناسبی دارد .

لثه های سالم و مقدار کافی از استخوان در فک نیز از دیگر موارد ی است که لازمه دریافت یک ایمپلنت موفق می باشد .

با داشتن شرایط بالا این دندان می تواند سالها برای شما مانند یک دندان طبیعی عمل کند .

ایمپلنت یک یا چند دندان

اگر شما تنها یک دندان ازدست رفته داشته باشید ایمپلنت می تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد .

اگر شما چند دندان از دست رفته در یک ردیف داشته باشید در آن صورت یک پل دائمی می تواند مجموعه ای از چند دندان دائمی را پشتیبانی کند .

اگر شما همه دندان های یک فک را از دست داده باشید یک  پروتز کامل را می توانید به طور دائم در دهان خود با تعداد استراتژیک ایمپلنت ثابت شده داشته باشید .

پل معمولی یا ایمپلنت کدام بهتر است ؟

فضای خالی بین دو دندان را می توان با پل معمولی یا بریچ پر کرد . پل ها می توانند تا هفت الی ده سال کاربرد داشته باشند اما نیروی گاز گرفتن آنها ضعیف است .

حال اگر فضای خالی بین دندان ها را با نصب  ایمپلنت پایدار کنیم  شاهد عملکرد بهتری از دندان ها  می شویم .

ایمپلنت احساس و عملی مانند دندان طبیعی به ما می دهد و به خاطر خالی نبودن زیر آن نیروی گاز گرفتنش قوی تر است وظاهرش به دندان طبیعی شبیه تر می باشد .

اگر شما در فک خود پل معمولی یا بریجی دارید که به طور مستقیم  به  دندان طبیعی مجاورتان تکیه زده شده باشد ممکن است سلامت آن دندان در معرض خطر قرار بگیرد .

به خاطر اینکه فضای خالی بین دندان ها که به وسیله پل معمولی پر شده است چون  به استخوان ثابت نیست ممکن است ناپایدار باشد

مزایای استفاده از دندان مصنوعی با تکیه برایمپلنت

بطور معمول دندان مصنوعی به خاطر اینکه به استخوان ثابت نیست بنابراین ناپایدار است  .

غذا خوردن با این دندان مصنوعی دشوار است و نیروی گاز گرفتن آن ضعیف است .

در حالی که دندان های مصنوعی که بر پایه ایمپلنت استوار می شوند به خاطر تکیه برایمپلنت از نیروی گاز گرفتن قوی برخوردار می شوند .

پیوند استخوان برای دریافت ایمپلنت

در برخی از موارد دیده شده است که یک منطقه ایده آل برای کاشت ایمپلنت های دندانی وجود دارد اما این منطقه از مقدار کافی استخوان برای حمایت از ایمپلنت برخوردار نمی باشد .

در این گونه موارد اغلب لازم است که از نواحی دیگری از دهان استخوان ” قرض ” گرفته شود .

پیوند استخوانی که  قرض گرفته شده به منطقه دچار کمبود می تواند مشکل دریافت ایمپلنت را برطرف نماید .

قرض استخوان اغلب از منطقه چانه و یا پشت فک انتخاب می شود .

مراقبت های بعد از درمان ایمپلنت

ایمپلنتی که  جایگزین دندان طبیعی شما شده است  را درست مانند همان دندان طبیعی در نظر بگیرید .

آنها روزانه نیاز به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دارند همان طور که دندان های دیگر شما دارند .

معاینه های منظم دندانپزشکی را برای ایمپلنت خود هم انجام دهید و در دراز مدت به تعویض آن اقدام کنید .

مرتب کردن بر اساس :

سوال:
سلام آقای دکتر دخترمن 13سالشه والان حدود 2سال تحت درمان ارتودنسی در کرمان است.فک بالایش خیلی جلو بود به طوریکه لب هایش روی هم نمی آمدند و اولین کاری که برایش کردند قالبی برایش ساختند که فک فک بالایش را به طرف داخل ببرند وحدود یک سال از این قالب می بایست اسنفاده کند در ایام استفاده از پلاک دهانش خیلی زیبا شده بود و کاملا دهانش روی هم می آمدند ولی بعد از یکسال آن را برداشتند و دندان هایش را ارتودنسی کردند ولی دوباره فکش جلو آمده است و هنوز هم تحت نظر دکتر است و ارتودنسی اش ادامه دارد چه کار باید کنیم تا فکش عقب برود؟دوباره آن پلاک را استفاده کند؟لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا به متخصص ارتودنسی فرزندتان اعتماد نمایید و نگران نباشید و در مورد درمان فرزندتان با خود ایشان مشورت نمایید زیرا ایشان در جریان درمانشان بوده و بهتر می توانند شما را راهنمایی نمایند.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام ببخشید من يک بار برای چک کردن دندان هایم به یک دکتری رفتم و گفت دندان هایم سالمه و سیاهی روی یک سری از دندان هایت به خاطر رنگدانه ها است،يک هفته بعد دوباره پیش یک یک دکتر دیگر همان جا رفتم و گفت پنج تا از دندان هایت خراب است.الان نمي دانم باید چه کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا همراه با عکس های رادیولوژی به یک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

با سلام و احترام
به طور کلی دلیل بوی بد دهان می تواند به عوامل زیادی مربوط باشد مثلا می تواند به پوسیدگی و یا التهاب لثه مربوط باشد و یا حتی ممکن است انقدر دندان ها نامنظم باشند که گیر غذایی بین دندان ها به وجود بیاید و باعث بوی بد دهان شود برای بررسی علت بوی بد دهان ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کرد و عوامل پوسیدگی و پاتولوژیک و مثلا اگر دندان عقل نهفته وجود داشته باشد و یا دندان ها جرم زیادی داشته باشند برطرف شوند اما گاهی اوقات با برطرف کردن این مشکلات ممکن است باز هم بوی بد دهان وجود داشته باشد که ممکن است بیماری سیستمیک و بیماری های تنفسی و گوارش هم وجود داشته باشد اما در مورد اینکه آیا ارتودنسی باعث کاهش بوی بد دهان می شود یا نه به طور کلی می توان گفت وقتی دندان ها نامنظم هستند نقاطی بین دندان به وجود می آید که گیر غذایی به وجود آمده و باعث افزایش جرم و التهاب لثه می شوند و وقتی ارتودنسی انجام می شود و دندان ها منظم شوند طبیعتا دیگر گیر غذایی وجود ندارد و می تواند باعث کاهش بوی بد دهان شود اما ممکن است به طور کامل از بین نرود چون به عوامل مختلفی بستگی دارد.در هر صورت برای بررسی مشکل تان اول به یک دندانپزشک مراجعه نمایید که اگر مشکل از دهان و دندان هایتان نباشد بعدا به عوامل دیگر بپردازید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

با سلام و احترام
به طور کلی درمان ارتودنسی با تکنیک های پیشرفته تا زمانی که لثه ها در سلامت کامل باشند محدودیت سنی ندارد و امکان انجام آن وجود دارد اما باید جهت معاینه دقیق تر به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
با سلام.من مشکل فک گیج گاهی سمت چپ دارم.وقتی دهانم را باز می کنم فک گیج گاهی ام صدای تق تق می دهد.فک گیج گاهی سمت چپمم هم بزرگتر از فک گیج گاهی سمت راسته است می خواستم بفرمایید چکار کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید لطفا به یک متخصص جراح فک و دهان و صورت مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
با سلام. من توماج هستم ٣٣ ساله.حدودا يك هفته است من دندان عقلم را با جراحی كشيدم.الان بعد از مدتي محل كشيدن دندانم خيلي ذوق ذوق ميكنه و استخوان يا عصب روي گونه ام درد مي کند به حدي كه از دردش نمي توانم بخوابم.اصلا نمي دانم دلیلش چیست و فقط درد مداوم و ذوق ذوق لثه را دارم.مسكن هم پروفن مي خورم ولي جواب نميده.می توانید کمکم کنید.

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید.این مشکل حفره خشک یا
dry socket
می باشد که پس از کشیدن دندان عقل ممکن است اتفاق بیفتد و با درد زیادی نیز همراه است که به مرور زمان برطرف خواهد شد اما بهتر است به دندانپزشک خود نیز جهت بررسی دقیق تر مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام.من پانزده سالمه و دو ساله ارتودنسی کردم ولی مشکل فکی دارم.یعنی اینکه فک بالایم جلوتر است.دکترم به من کش ارتودنسی دادند ولی مثل اینکه به اندازه کافی بعد شش ماه کش انداختن فکم عقب نیامده است.آیا در آینده نیاز به جراحی فک دارم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا با متخصص ارتودنسی خودتان در این باره مشورت نمایید و به ایشان اعتماد کنید زیرا ایشان در جریان کامل درمان شما بوده و بهتر می توانند شما را راهنمایی نمایند.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
با سلام.ببخشید من ارتودنسی ثابت دارم و دندان هایم تغییر رنگ پیدا کردند و زرد رنگ تر شدند لطفا من را راهنماییم کنید که چکار کنم و علت آن چیست؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید لطفا تمامی نکات و آموزش های لازم که توسط متخصص ارتودنسی تان ارائه شده را به طور دقیق انجام دهید.لازم به ذکر است در طی پروسه درمان ارتودنسی به دلیل عدم تماس کامل مسواک به سطح دندان به دلیل وجود براکت ها دندان ها نسبت به قبل کمی زردتر می شوند که این مهم بعد از درمان ارتودنسی با برداشتن براکت ها و انجام پالیشینگ دقیق و تخصصی توسط متخصص ارتودنسی برطرف خواهد شد.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام و خسته نباشید.من برایتان عکس دندان هایم را فرستادم.ببخشید خواستم زمان درمانم را بدانم.با تشكر از راهنمايي هاي شما آقاي دكتر

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
طبق عکس ارسالی تان شما نیاز به درمان ارتودنسی ثابت دو فک دارید که حدود بازه زمانی درمان شما یکسال و نیم می باشد.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام آقای دکتر.یک سوال دارم که خیلی ذهن منو درگیر کرده لثه یکی از دندان های پایین من تخریب شده می ترسم دندانم بیافتد بگویید چه کار کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید لطفا به یک متخصص لثه(پریودنتیست)مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام آقای دکتر.یک سوال دارم که خیلی ذهن منو درگیر کرده لثه یکی از دندان های پایین من تخریب شده می ترسم دندانم بیافتد بگویید چه کار کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید لطفا به یک متخصص لثه(پریودنتیست)مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
با سلام.ببخشید من ارتودنسی ثابت دارم و دندان هایم تغییر رنگ پیدا کردند و زرد رنگ تر شدند لطفا من را راهنماییم کنید که چکار کنم و علت آن چیست؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید لطفا تمامی نکات و آموزش های لازم که توسط متخصص ارتودنسی تان ارائه شده را به طور دقیق انجام دهید.لازم به ذکر است در طی پروسه درمان ارتودنسی به دلیل عدم تماس کامل مسواک به سطح دندان به دلیل وجود براکت ها دندان ها نسبت به قبل کمی زردتر می شوند که این مهم بعد از درمان ارتودنسی با برداشتن براکت ها و انجام پالیشینگ دقیق و تخصصی توسط متخصص ارتودنسی برطرف خواهد شد.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام و خسته نباشید.من برایتان عکس دندان هایم را فرستادم.ببخشید خواستم زمان درمانم را بدانم.با تشكر از راهنمايي هاي شما آقاي دكتر

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
طبق عکس ارسالی تان شما نیاز به درمان ارتودنسی ثابت دو فک دارید که حدود بازه زمانی درمان شما یکسال و نیم می باشد.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام.من پانزده سالمه و دو ساله ارتودنسی کردم ولی مشکل فکی دارم.یعنی اینکه فک بالایم جلوتر است.دکترم به من کش ارتودنسی دادند ولی مثل اینکه به اندازه کافی بعد شش ماه کش انداختن فکم عقب نیامده است.آیا در آینده نیاز به جراحی فک دارم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا با متخصص ارتودنسی خودتان در این باره مشورت نمایید و به ایشان اعتماد کنید زیرا ایشان در جریان کامل درمان شما بوده و بهتر می توانند شما را راهنمایی نمایند.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
با سلام. من توماج هستم ٣٣ ساله.حدودا يك هفته است من دندان عقلم را با جراحی كشيدم.الان بعد از مدتي محل كشيدن دندانم خيلي ذوق ذوق ميكنه و استخوان يا عصب روي گونه ام درد مي کند به حدي كه از دردش نمي توانم بخوابم.اصلا نمي دانم دلیلش چیست و فقط درد مداوم و ذوق ذوق لثه را دارم.مسكن هم پروفن مي خورم ولي جواب نميده.می توانید کمکم کنید.

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید.این مشکل حفره خشک یا
dry socket
می باشد که پس از کشیدن دندان عقل ممکن است اتفاق بیفتد و با درد زیادی نیز همراه است که به مرور زمان برطرف خواهد شد اما بهتر است به دندانپزشک خود نیز جهت بررسی دقیق تر مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

با سلام و احترام
به طور کلی دلیل بوی بد دهان می تواند به عوامل زیادی مربوط باشد مثلا می تواند به پوسیدگی و یا التهاب لثه مربوط باشد و یا حتی ممکن است انقدر دندان ها نامنظم باشند که گیر غذایی بین دندان ها به وجود بیاید و باعث بوی بد دهان شود برای بررسی علت بوی بد دهان ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کرد و عوامل پوسیدگی و پاتولوژیک و مثلا اگر دندان عقل نهفته وجود داشته باشد و یا دندان ها جرم زیادی داشته باشند برطرف شوند اما گاهی اوقات با برطرف کردن این مشکلات ممکن است باز هم بوی بد دهان وجود داشته باشد که ممکن است بیماری سیستمیک و بیماری های تنفسی و گوارش هم وجود داشته باشد اما در مورد اینکه آیا ارتودنسی باعث کاهش بوی بد دهان می شود یا نه به طور کلی می توان گفت وقتی دندان ها نامنظم هستند نقاطی بین دندان به وجود می آید که گیر غذایی به وجود آمده و باعث افزایش جرم و التهاب لثه می شوند و وقتی ارتودنسی انجام می شود و دندان ها منظم شوند طبیعتا دیگر گیر غذایی وجود ندارد و می تواند باعث کاهش بوی بد دهان شود اما ممکن است به طور کامل از بین نرود چون به عوامل مختلفی بستگی دارد.در هر صورت برای بررسی مشکل تان اول به یک دندانپزشک مراجعه نمایید که اگر مشکل از دهان و دندان هایتان نباشد بعدا به عوامل دیگر بپردازید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
با سلام.من مشکل فک گیج گاهی سمت چپ دارم.وقتی دهانم را باز می کنم فک گیج گاهی ام صدای تق تق می دهد.فک گیج گاهی سمت چپمم هم بزرگتر از فک گیج گاهی سمت راسته است می خواستم بفرمایید چکار کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
نگران نباشید لطفا به یک متخصص جراح فک و دهان و صورت مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام ببخشید من يک بار برای چک کردن دندان هایم به یک دکتری رفتم و گفت دندان هایم سالمه و سیاهی روی یک سری از دندان هایت به خاطر رنگدانه ها است،يک هفته بعد دوباره پیش یک یک دکتر دیگر همان جا رفتم و گفت پنج تا از دندان هایت خراب است.الان نمي دانم باید چه کنم؟

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا همراه با عکس های رادیولوژی به یک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

با سلام و احترام
به طور کلی درمان ارتودنسی با تکنیک های پیشرفته تا زمانی که لثه ها در سلامت کامل باشند محدودیت سنی ندارد و امکان انجام آن وجود دارد اما باید جهت معاینه دقیق تر به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

سوال:
سلام آقای دکتر دخترمن 13سالشه والان حدود 2سال تحت درمان ارتودنسی در کرمان است.فک بالایش خیلی جلو بود به طوریکه لب هایش روی هم نمی آمدند و اولین کاری که برایش کردند قالبی برایش ساختند که فک فک بالایش را به طرف داخل ببرند وحدود یک سال از این قالب می بایست اسنفاده کند در ایام استفاده از پلاک دهانش خیلی زیبا شده بود و کاملا دهانش روی هم می آمدند ولی بعد از یکسال آن را برداشتند و دندان هایش را ارتودنسی کردند ولی دوباره فکش جلو آمده است و هنوز هم تحت نظر دکتر است و ارتودنسی اش ادامه دارد چه کار باید کنیم تا فکش عقب برود؟دوباره آن پلاک را استفاده کند؟لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

پاسخ دکتر:با سلام و احترام
لطفا به متخصص ارتودنسی فرزندتان اعتماد نمایید و نگران نباشید و در مورد درمان فرزندتان با خود ایشان مشورت نمایید زیرا ایشان در جریان درمانشان بوده و بهتر می توانند شما را راهنمایی نمایند.
با سپاس__دکتر هادی درویش پور(متخصص ارتودنسی)

مشاهده سوال

از دکتر بپرسید

Question

لطفا هنگام ارسال سوال جدید به این نکات توجه فرمایید

  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از دکتر درویش پور بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
  • لطفا تنها سوالات مرتبط با ارتودنسی را مطرح نمایید.
Drop a file here or click to upload Choose File
Maximum upload size: 8.39MB

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است.