هزینه ارتودنسی

آشنایی با متخصص دندانپزشکی کودکان دندانپزشک ناجی دندان دلبندان شما

متخصص دندانپزشکی کودکان یک دندانپزشک خوب ، برای کودک شما است. او همچنین یک انتخاب درست برای رفع نیازهای بهداشت دهان و دندان فرزند تان می باشد. این متخصصین با عشق و علاقه ای که به کار خود دارند و با طرز رفتار و خلق وخوی مناسب با کودکان، ذهن آنها را قبل از شروع درمان نسبت به دریافت خدمات دندانپزشکی آماده سازی می کنند. آنها می دانند که موفق ترین شیوه های درمان با داشتن لبخند روی لب و به زبان آوردن کلمات مناسب و خوشایند برای کودک به نتیجه دلخواه می رسد .

متخصص دندانپزشکی کودکان و اطفال

خدمات متخصص دندانپزشکی کودکان

متخصص دندانپزشکی کودکان قادر است مراقبت از حفره دهان کودک شما را از بدو تولد تا نوجوانی به عهده بگیرد. در پاره ای از موارد هم ممکن است او کودک شما را به یک متخصص ارتودنسی کودکان معرفی کند. او به تمام جنبه های دندانپزشکی کودکان از جمله موارد زیر تسلط دارد:


دندانپزشک اطفال و کودکان برای کسب بهترین نتایج آموزش های حرفه ای می بیند

بسته به نیاز های خاص یک کودک، متخصص دندانپزشکی کودکان ممکن است به عنوان بخشی از یک تیم در فرآیند تصمیم گیری برای سلامت فرزند شما باشد. متخصص دندانپزشکی کودکان پس از فارغ تحصیلی از دانشکده دندانپزشکی به مدت دو سال در رشته دندانپزشکی کودکان تخصص می بینند. زمینه های آموزشی و مطالعات علمی آنها شامل موارد زیر است:

  • روانشناسی کودک
  • رفتار مناسب با سن کودک
  • مراقبت از کودکان با نیازهای ویژه
  • مراقبت و جلوگیری از ضربه به صورت کودکان
  • بیهوشی و آرام بخشی کودک

روانشناسی کودک

متخصصین دندانپزشک کودک شما آموزش های لازم را برای به کار بردن کلماتی مناسب و در سطح درک کودک دیده است. او به خوبی می داند که چگونه نگرانیهای کودک را در مورد خرابی دندان و درست کردن آن برطرف کند . دندانپزشک کودک شما در اولین رویارویی با فرزندتان هیچ عملی مرتبط با دندان انجام نمی دهد . او اولین جلسه را به آشنایی فرزند شما با محیط اختصاص می دهد. سپس بعد از معاینه و عکس برداری از دندان وقت بعدی را تعیین می کند. به این ترتیب کودک شما با محیط مطب بیشتر آشنا شده و از ترس و اضطراب او کاسته می شود .


رفتار مناسب با سن کودک

دندانپزشک کودکان

یک متخصص دندانپزشکی کودکان  به خوبی می داند که چگونه برخوردی با بچه ها در گروه های مختلف سنی  باید داشته باشد. یا اینکه هنگام ورود بچه ها به مطب اولین سوالات چه باید باشد؟ اگر بچه ها به مدرسه می روند در چه سطحی و از چه سوالاتی خوششان می آید؟ به این ترتیب است که رابطه صمیمی بین کودک و متخصص باعث کاهش ترس و اضطراب کودک شده و مراحل درمان را آسانتر می کند .


مراقبت و جلوگیری از ضربه به صورت کودکان

دندانپزشک متخصص فرزند شما آموزش های لازم را برای جلوگیری از وارد آمدن ضربه در حین کار به صورت کودک شما دیده است. او ضمن سرعت و دقتی که در کار خود دارد مراقبت های لازم را نیز برای جلوگیری از تماس های اضافه با صورت کودک شما انجام می دهد .


بیهوشی و آرام بخشی کودک

متخصصین دندانپزشکی اطفال ممکن است در آخرین مرحله چاره ای جز انتخاب بیهوشی برای درمان کودکان کم سن و سال یا معلول نداشته باشند. این کودکان به طور معمول نیاز شدیدی به کشیدن یا ترمیم  همزمان  چند دندان دارند. از این رو و به خاطر سن کم و عدم کنترل فیزیکی آنها باید درمان به وسیله بیهوشی و با تجهیزات کاملا استاندارد صورت بگیرد.


چرا باید کودکمان را نزد  یک متخصص دندانپزشکی کودکان ببریم؟

این متخصصین به خاطر آموزشی که دیده اند قادرند بسیاری از شرایط دشوار رفتاری و مشکلات کودک را تشخیص داده و درمان کنند . آنها مجهز به ابزار و وسایل آرامش کودکان هستند. آنها از چگونگی رفتار با کودکان و نوجوانان و افراد معلول جسمی یا روانی آگاهی دارند . کودکان در مطب دندانپزشکی ممکن است پاسخ های متفاوتی به نشستن روی صندلی معاینه و نشان دادن دندانشان به متخصص خود داشته باشند . آنها از محیط نا آشنا ی مطب احساس اضطراب و ترس دارند.

در عین حال ممکن است دندان کودک نیازهای ویژه ای به درمان داشته باشد .از این رو در برخی از موارد ممکن است که دندانپزشک کودک خردسال شما به خاطر عدم همکاری بیمار و دشواری در کنترل فیزیکی آن از آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده کند .


تشویق کودک

متخصص دندانپزشک اطفال معمولا از تکنیک های بسیاری برای هدایت رفتاری کودک استفاده می کنند. آنها به منظور جلوگیری و کاهش  ترس و اضطراب کودک از  صندلی دندانپزشکی  تدابیری اندیشیده اند. به همین دلیل آنها مواقعی  که ممکن است در دندان کودک  درد و ناراحتی ایجاد شود از روش های هدایت رفتاری خاصی استفاده می کنند.

متخصص دندانپزشکی اطفال

تقویت مثبت و ستایش کودکان که به شیوه ای شیرین بیان می شود می تواند روشی موثر و کارآمد باشد. زیرا اغلب به کودک آرامش می دهد و باعث ترغیب بیشتر آنها به همکاری می شود . نشان دادن وسایلی که به منظور درمان دندان کودک استفاده می شود با بکار بردن کلماتی که مفهوم آن برای کودک آسان باشد از دیگر موارد ی است که باعث کاهش ترس و اضطراب در کودک می شود. همچنین دندانپزشکان ممکن است تن و یا حجم صدای خود را در گفتگو با کودک تغییر دهند. یا برای رفع ابهام و ایجاد اعتماد کودک او را  به تماشای کودکان هم سن و سالش که تحت درمان هستند دعوت کنند .


چطور باید یک متخصص دندانپزشکی کودکان خوب برای فرزندمان انتخاب کنیم؟

شما به عنوان یک پدر و مادر خواهان بهترین و لذت بخش ترین درمان های دندانپزشکی برای فرزند خود هستید . بنابراین شما باید دقت لازم را در انتخاب دندانپزشک برای کودک تان داشته باشید . قبل از هر چیز شما باید بدانید که آیا دندانپزشک کودک تان دارای تخصص دندانپزشکی کودکان هست یا فقط یک دندانپزشک عمومی است .

نگاه کنید و مطمئن شوید  که آیا او یک مطب بچه دوستانه دارد؟ یک مطب که بسیاری از کودکان را بتوان با اسباب بازی ها و مبلمان بچه به اندازه کافی خوشحال کرد. فرزند خود را برای گرفتن قرار ملاقات با خود به آنجا ببرید. سپس اطمینان حاصل کنید که او از مطب خوشش آمده است. ممکن است دندانپزشک فرزند شما انواع خاصی از خمیر دندان بچه را در سنین پایینتر به او هدیه بدهد. در خاتمه باید بگویم که در برخی از موارد بهتراست  نظر فرزند خود را در مورد انتخاب دندانپزشک  بدانید .

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید