مشاهده هزاران عکس قبل و بعد از ارتودنسی و نظرات مراجعین در اینستاگرام ما ...

اهمیت انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی را چگونه تشخیص دهیم؟ در واقع یافتن متخصص ارتودنسی (چه برای خودتان و چه برای ارتودنسی کودکان دلبندتان) همیشه یک مساله مهم است. برای اینکه به سرعت و بدون سبک و سنگین کردن، یک متخصص انتخاب نکنید، و بعدها از تعجیل خود پشیمان نشوید، حتما با ما همراه باشید. ما چند نکته مهم در خصوص انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی (مناسب با درمان مورد نظر شما) مطرح کرده و به توضیح آن ها پرداخته ایم. با خواندن این مقاله قطعا یک دوره درمان ارتودنسی خوب و در نهایت یک لبخند زیبا نصیب تان خواهد شد.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

چه مطالبی را یاد میگیریم:


1. هیچ دندانپزشک و متخصص دیگری به جز ارتودنتیست بهترین متخصص ارتودنسی نبوده، نیست و نخواهد بود

یافتن بهترین متخصص ارتودنسی در تهران و سایر شهرهای بزرگ، به دلیل حضور تعداد زیادی متخصص ارتودنسی، افراد، مساله ای بابت پیدا کردن یک متخصص خوب و شروع درمان ارتودنسی خود نداشته باشند. اما در شهرهای کوچک تر، به دلیل اینکه متخصصانِ کمی حضور دارند، ممکن است دندانپزشکان عمومی و سایر متخصصان دندانپزشکی دیگر، فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به انجام درمان های ارتودنسی کنند.

بهترین متخصص ارتودنسی

به تکرار سوالات زیادی از شهرستان های مختلف برای مجموعه دکتر درویش پور ارسال میشود. برای مثال: بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد، در اردبیل ، در شیراز ، در کرج و بقیه شهرها چه کسی است.

شاید این دندانپزشکان بتوانند درمان ارتودنسی را انجام دهند، اما هیچگاه بهترین متخصص ارتودنسی دندان نبوده و نیستند. اگر قرار بود یک دندانپزشک عمومی بتواند ارتودنسی و یا سایر روش های تخصصی دندانپزشکی را انجام دهد، اصلا چه لزومی به رشته ارتودنسی دندان بود؟

بنابراین درمان ارتودنسی دندان خود را تنها یه دست کسی که مدرک، تجربه و مهارت ارتودنسی را دارد واگذار کنید.

یک متخصص ارتودنسی برای معرفی تخصص خود فقط از عبارت متخصص ارتودنسی استفاده می کند و از عبارت های نظیر: دندانپزشک، ارتودنسی، دندانپزشک متخصص و مانند آن استفاده نمی نماید.


همانطور که هر گردی گردو نیست! هر ارتودنتیسی هم بهترین متخصص ارتودنسی نیست!

اینکه یک متخصص ارتودنسی دست کم 2 یا 3 سال به صورت تخصصی، آکادمیک و بالینی درس خوانده (و یا مهارت کسب کرده) لزوماً به معنی این نیست که آن متخصص، کامل و بی نقص است یا می تواند درمان ارتودنسی انجام دهد.

قبل از انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی (اگر واقعا دنبال بهترین ها هستید)، از تجربه و تحصیلات او مطمئن شوید.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

هرچه ارتودنتیست مدت زمان بیشتری کارهای درمانی ارائه داده باشد، و هرچه آموزش او بیشتر باشد، قطعا نتایج کارش نیز بهتر خواهد بود. بنابراین به جز تخصص و تحصیلات، از مهارت و تجربه متخصص مطمئن شوید.


2. با متخصص و پرسنل مطب او احساس صمیمت داشته باشید

ارتودنسی دندان مانند پر کردن یا کشیدن دندان نیست که یک روزه و در یک جلسه انجام شود. حتی مانند لمینت دندان نیست که در دو جلسه با فاصله چند هفته ای انجام شود. مانند عمل ایمپلنت دندان هم نیست که در چند جلسه کوتاه با فاصله چند ماه انجام شود.

بهترین متخصص ارتودنسی در اهواز

ارتودنسی دندان یک پروسه طولانی مدت است. ممکن است از 6 ماه تا 3 سال یا بیشتر ادامه داشته باشد. این یعنی شما باید برای یک مدت طولانی همان متخصص و همان پرسنل و همان بیماران را هرازچندگاهی ببینید.

خودتان تصور کنید، اگر متخصص یا پرسنل او از نظر اخلاقی چندان پایبند نباشند، اگر با آن ها احساس راحتی نداشته باشید، اگر معذب باشید، اگر شما نسبت به آن ها (یا آن ها نسبت به شما) حس بدی داشته باشند چه می شود؟

و احتمالا این را هم می دانید که هیچ متخصص ارتودنسی کار متخصص دیگر را ادامه نمی دهد حتی اگر متخصص قبلی شما بهترین متخصص ارتودنسی شهر شما باشد. یعنی شما با هر متخصصی که شروع کنید با همان متخصص درمان را به پایان می برید. بنابراین حین انتخاب متخصص ارتودنسی راحتی و آسایش خود را در نظر بگیرید و خیلی با عجله متخصص خودتان را انتخاب نکنید.


3. به این دلایل به فضا و جو مطب متخصص ارتودنتیست بسیار بسیار اهمیت دهید….

به محیط و جو مطب توجه ویژه داشته باشید. و حین مراجعه به مطب یک ارتودنتیست سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

  • آیا مطب یا کلینیک تمیز به نظر می رسد؟
  • آیا ابزارهایی که استفاده می شود برای هر بیمار بسته بندی و استریل می شود؟
  • آیا اتاق انتظار پر از بیمار است؟
  • آیا تعداد ویزیت های دکتر در یک روز بیش از حد مجاز است؟ (مخصوصا در این وضعیت کرونا)
  • آیا تعداد کارکنان کافی هستند؟
  • آیا پرسنل به سوالات شما پاسخ می دهند و پیگیر درمان شما هستند؟
مطب بهترین ارتودنتیست تهران

مطب بهترین متخصص ارتودنسی همیشه از بالاترین استانداردها برخوردار است. اگر مخصصی کارش بی عیب و نقص است اما محیط مطبش برای مراجعان و بیماران استاندارد نباشد بدانید که این متخصص برای قرار گرفتن در لیست بهترین ارتودنتیست های شهر شما هنوز واجد شرایط نیست.


4. مشاوره و ارزیابی رایگان، مسئولانه و دقیق را از متخصص بخواهید

بیشتر متخصصین ارتودنسی چه به صورت رایگان و چه با هزینه، مشاوره تخصصب ارائه می دهند. اما برخی از آن ها برای همان یک جلسه ویزیت و ارزیابی هزینه های گزاف و سنگینی طلب می کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که هرچند جلسه اول یکی از مهمترین جلسات محسوب می شود، اما یک متخصص ارتودنسی خوب چشم داشتی به هزینه جلسه اول ندارد و تمرکز اصلی خود را روی راحل بعدی درمان قرار می دهد.

در صورت امکان به چندین مطب ارتودنسی در چند نقطه شهر خود (نه فقط در نزدیک محل زندگیتان بلکه حتی کمی دورتر از آنجا) مراجعه کنید و ضمن ارزیابی و مشاوره رایگان، ببینید کدام متخصص هزینه بهتر و درمان مناسب تری را برای شما در نظر می گیرد.


5. آموزش به بیمار، مساله ای که کمتر متخصصی به آن اهمیت می دهد!

شاید فکر کنید که ارتودنسی درمان ساده ای است و تمام زحمت درمان بر عهده متخصص است. اما واقعیت این است که بخش بزرگی از درمان و اثربخشی آن به بیمار و کسی که تحت ارتودنسی است بستگی دارد.

بهترین متخصص ارتودنسی در اهواز

اما اگر افراد آموزش های لازم را دریافت نکنند قطعا نتیجه درمان مطلوب نخواهد بود. متخصصی که خودش را بهترین می داند یا دست کم افرادی به او بهترین متخصص ارتودنسی شهر شما می گویند، موظف است تمام آموزش های لازم قبل، حین و بعد ارتودنسی را ارائه دهد. این آموزش ها مخصوصا بایدد حتما به والدین منتقل شوند.


6. دوست دارید با چه روشی دندان های خود را ارتودنسی کنید؟

فناوری ارتودنسی به طرز باورنکردنی تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است و بیشتر متخصصان ارتودنسی طیف وسیعی از گزینه های درمانی مختلف را ارائه می دهند که متناسب با نیازهای همه بیماران آنها خواهد بود.

بله چیزی که در این بین بسیار اهمیت دارد، انتخاب درمان مناسب بر اساس نیاز بیمار است. گاهی اوقات بیمار میخواهد از بین تمام روش های درمان به سلیقه خود و با کمک متخصص یک روش را انتخاب کند. اینجاست که آن متخصص باید به تمام روش های ارتودنسی مسلط باشد.

اگر می بینید که یک متخصص تنها ارتودنسی ثابت یا تنها ارتودنسی متحرک انجام می دهد علت آن را جویا شوید. به متخصصی که تنها اصرار دارد یک روش درمانی را انجام دهد اعتماد نکنید.

بهترین مطب ارتودنتسی در تهران و غرب تهران

7. اگر برایتان مهم است، هزینه و تعرفه های ارتودنسی را مد نظر داشته باشید

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب ارتودنتیست ( خواه به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی دندان هستید و خواه هر متخصصی با هر سطح تسلطی) هزینه یکی از مهمترین عوامل دخیل در درمان شما خواهد بود.

مطمئن شوید که قیمت ها منصفانه هستند و اگر شما توانایی مالی چندان زیادی ندارید متخصص برای شما قسط بندی انجام خواهد داد. البته ممکن است یک متخصص به خاطر تسلط، مهارت و تجربه زیادی داشته باشد و هزینه بالایی هم بگیرد اما بلاخره در هزینه ها با شما کوتاه بیاید. زیرا یک متخصص ارتودنسی خوب بیشتر از آنچه که از پول و هزینه ارتودنسی خوشش بیاید، عاشق کارش و خدمتی است که به مراجعانش ارائه می دهد.


8. شهرت، آوازه و اعتبار متخصص ارتودنسی بسیار بسیار مهم است

اغلب متخصصتی که کارش بی عیب و نقص باشد، مراجعانی دارد که سطح رضایت آن ها بالا است. چنین مراجعانی اگر از روند درمان خود راضی باشند درباره متخصص خود قطعا اظهار نظر خواهند کرد و احتمالا از او به عنوان یک متخصص ارتودنسی خوب یا حتی بهترین متخصص ارتودنسی یاد می کنند.

برعکس اگر مراجعی ناراضی باشد نیز ممکن است در محافل، مطب یا فضای مجاازی از متخصص خود انتقاد کند. بنابراین حتما از طرق مراجعان آن متخصص میزان شهرت، آوازه و اعتبارش را بسنجید.

یک روش دیگر این است که به سایت های معتبر در سطح اینترنت سری بزنید و ببینید آیا بهترین متخصص ارتودنسی مد نظر شما توسط آن سایت معتبر اعتبارسنجی شده؟ آیا نمره خوبی گرفته؟ آیا بازخورد بیماران این متخصص خوب بوده؟

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟

امتیاز از راست به چپ افزایش میابد

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 1

تاکنون کسی امتیازی نداده، شما اولین نفر باشید